додому Головні Вісім 20-кілограмових товстолобів врятували з браконьєрських сіток на Тернопільському озері

Вісім 20-кілограмових товстолобів врятували з браконьєрських сіток на Тернопільському озері

823

vlcsnap-2014-12-30-18h53m18s178Вісім 20-кілограмових товстолобів врятували з браконьєрських сіток на Тернопільському озері. Місцеві рибалки зачепили сітку і повідомили про її місцезнаходження на ставі. Прибувши на місце, працівники рибоохорони, екологи, громадські активісти врятувати майже всю рибу. Сітки знищили.

– Люди не збираються змінюватися, далі продовжують красти. Не знаємо для чого тоді була революція Гідності? В Івачеві – та сама ситуація, дзвонять люди повідомляють, що браконьєри ставлять сітки. Зараз водойма замерзла, мало б бути трохи спокою. Проте наші умільці вміють ставити сітки під лід і виловлювати ту саму рибу з-під льоду. Мають спеціальні ракети радіоуправляємі, які запускають в маленьку дирку, є навігація, якою ту дирку знаходять де саме вона і акуратно витягують, – розповідає громадський активіст Андрій Об’єщик.

Браконьєрську рибу продають на центральному ринку Тернополя. Активісти впіймали жінку, яка мала 10-кілограмову щуку, 10-кілограмового амура та таких самих два товстолоба. Ця жінка, каже Андрій Об’єщик, живе біля водойми в Івачеві, вона неодноразово була помічена активістами під час торгівлі браконьєрською рибою. Ця жінка також активно виступала проти знесених навколо Івачівської водойми огорож.


– Навіть в інтернеті писали про нас, що ми терористи Івачівські. Тепер ми розуміємо, чому нас так називають, бо ми прикриваємо їм цю лавочку, де можна заробити гроші. Документів при ній ніяких не було абсолютно. Вела себе дуже хамовито, коли відійшли від людей трохи в сторону, почала пробувати рішати, домовлятися з нами, скільки треба нам заплатити, щоб ми пішли звідти і не показували це. Про те, що цю всю ситуацію знімала камера, вона не знала, – говорить Андрій Об’єщик.