додому Головні Відроджують забуті традиції: на Тернопільщині відбулося свято прощання з колядою

Відроджують забуті традиції: на Тернопільщині відбулося свято прощання з колядою

494
Відроджують забуті традиції. На Тернопільщині відбулося свято прощання з колядою. Ще з давніх-давен Розколяду влаштовували у період між Водохрещем і Стрітенням. Після спільної молитви біля храму організовували забави та частування. Вважається, що так свята потрібно досвяткувати, а коляду доспівати, аби благополучно дожити до наступного року. Цьогоріч таке дійство влаштували в Білій Тернопільського району. Як це було – розкаже Юлія Пацкаль.
Українські колядки та частування. У селі Біла Тернопільського району попрощалися із новорічно-різдвяними святами. Іншими словами забава Розколяди – традиційне зимове дійство, яке влаштовують в період між Водохрещем і Стрітенням. Після спільної молитви на подвір’ї місцевого храму організовували коляду та частування. Впродовж дня лунали переспіви колядок від найдавніших і до сучасних.

З давніх-давен розколяда – традиція проводів різдвяних свят, яка ще раз підкреслює важливість Різдва. Вважається, що коляду обов’язково потрібно доспівати, аби благополучно дожити до наступного року. Саме в цей період віряни ще вітаються “Христос народився!”.

Завдяки колядкам вдалося не лише провести Різдвяні свята, але й допомогти нашим Збройним Силам. Адже усі виручені кошти, які зібрали під час дійства, направлять на допомогу солдатам, які сьогодні виборюють нашу перемогу та можливість зустрічати наступне Різдво у вільній та мирній країні.