додому Головні Відреставровану фігурку Миколая на Чортківщині сьогодні освятили (фото)

Відреставровану фігурку Миколая на Чортківщині сьогодні освятили (фото)

484
Сьогодні, 6 грудня, у селі Шманьківці на Тернопільщині відбулося освячення відреставрованої фігури Святого Миколая та нової каплиці при храмі.

Нині, 6 грудня, у день вшанування Миколая Чудотворця відбулося освячення відреставрованої фігури Святого Миколая та нової каплиці над нею біля церкви Святих Безсрібників Косми і Даміана за участі настоятеля отців Володимира Лижечка, Андрія Лижечка, жертводавців та парафіян у селі Шманьківцях, що на Чортківщині.

До слова, спочатку фігура Святого Миколая була в каплиці 1869 року побудови (також на честь згаданого святого), яка розташована в східній околиці села Шманьківці, в урочищі Замкова гора.

Її пожертвували жителі села Мартин і Анна Вавриневичі в 1926 році, коли повернулися із Канади.

У часи Другої світової війни святиню було пошкоджено, але щоб врятувати фіґуру від знищення, місцеві жителі перенесли її на подвір’я церкви Святих Безсрібників Косми і Даміана, яку помістили біля дзвіниці.

Ініціатором та організатором відновлення згаданої фігури 1926 року є пані Галина Ушій, яка вже впродовж багатьох років невтомно опікується каплицею святого в східній околиці села.

Її задум підтримав місцевий підприємець Євген Шкабар, який згодом запросив знаного в краї скульптора Дмитра Мулярчукка для відновлення фігури.

Варто зазначити, що попередню каплицю для скульптури зробили Йосип Сивак (вуйко п. Євгена Шкабара) та Михайло Вавриневич (батько п. Галини Ушій).

Спочатку пані Галиною було оголошено збір коштів на нову каплицю, який за кілька тижнів було завершено. До нього долучилися понад сотню осіб. Тоді й розпочалися реставраційні роботи над фігурою, які тривали до 5 вересня, а встановлення нової каплиці над нею відбулося в останній день осені за допомогою техніки пана Євгена Шкабара.