додому Головні Відпустити свої негативні емоції: у Тернополі працює артсередовище для переселенців та сімей...

Відпустити свої негативні емоції: у Тернополі працює артсередовище для переселенців та сімей захисників

551
Відпустити свої негативні емоції та психологічно перезавантажитися. Для цього у Тернополі працює арт-середовище для внутрішньо-переміщених людей та сімей захисників. Люди, які із початком великої війни в Україні пережили чимало болю – можуть виплеснути усі емоції на полотні. Про терапію за допомогою пензля – далі.
Відвідати Карпатські гори. У таку подорож, щоправда, на художньому полотні відправилися учасники майстер-класу з арттерапії, який провели у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Тернополянка Настя розповідає:
“Я дуже люблю Карпати. Дуже люблю гори. Але не часто можу ходити в гори. Я ходжу в Пласт і там ми часто ходимо в гори, і це якесь таке моє місце моєї душі”.

Артсередовище організували для українців із прифронтових територій, які в час війни опинилися у Тернополі. Також до заходу залучили сім`ї військовослужбовців, а надалі у планах – і самих захисників.

Тетяна Давиденко, провідна бібліотекарка відділу літератури з мистецтва Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, каже:

“Зараз в такий непростий час дуже багато саме в Тернополі осіб внутрішньо-переміщених з різних областей україни, там де зараз просто неможливо знаходитися. І ми вирішили ми вирішили під цих людейі написати проект”.

Проєкт “Психологічно-мистецькі студії “Дім” передбачає мистецькі майстеркласи та психотерапевтичні заняття, які мають допомогти учасникам відволіктися від буденності та позбутися негативних емоцій.

Харків`янка Наталя прийшла на майстерклас разом зі своєю донькою. Їм обом довелося пережити важкі моменти під час війни, відтак зараз для них мистецтво – це про щось позитивне.

Ми вижили під час вибуху, три авіабомби. Наш будинок межує з військовою комендатурою, ми всі сім`єю вижили. То знаєте, таке хочеться забути і це дуже допомагає”.

Восьмирічній Арині довподоби таке художнє заняття. Краєвиди Карпат, які вона малює на своєму полотні, дівчинка мала можливість колись бачити наживо.

Художним Рустам Давлетов вже не вперше проводить такі арттерапії. Під час війни почав працювати з бійцями, і вкотре переконався: малювання має терапевтичний вплив на людину.

Артпростір у тернопільській бібліотеці створили за фінансування програми «Culture Helps /Культура допомагає», яка імплементується «Іншою Освітою» спільно з «zusa» за підтримки Європейського Союзу.

Безкоштовні заняття з арттерапії та психології у бібліотеці відбуватимуться щотижня. Впродовж двох місяців до проекту планують залучити близько 200 учасників.