додому духовність Відбувся ІІІ Міжнародний фестиваль духовної пісні «Я там, де є благословення»

Відбувся ІІІ Міжнародний фестиваль духовної пісні «Я там, де є благословення»

847

Упродовж трьох днів у Тернополі тривав ІІІ-ій Міжнародний фестиваль духовної пісні «Я там, де є благословення». 19-20 квітня відбувались відбіркові конкурсні тури, а у неділю, 21 квітня, у палаці культури «Березіль» – гала-концерт. Цей фестиваль унікальний, кажуть у Тернопільській міськраді, бо це відкритий європейський міжконфесійний фестиваль-конкурс.

Уже тільки з кількості учасників, які вийшли на сцену "Березоля" на початку-гала-концерту, зрозуміло: статус Міжнародного, отриманий цього року фестивалем "Я там, де є благословіння", підтверджений не тільки за формою, а й за змістом. Учасники з усієї України, а ще по два колективи з Болгарії, Грузії, Румунії, три – з Польщі, чехи, нігерійці, замбійці – всіх годі перелічити.

Олександр Смик, член журі, начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міськради: "300чоловік тільки членів іноземних делегацій. Так що цього року статус повністю відповідає не тільки букві, а й, що найбільше тішить, рівню. Тобто вони вже знають, куди їдуть. Їх не лякають наші дороги, їх тішить те, що надзвичайна гостинність і надзвичайний рівень журі – це ж все-таки-конкурс – це не просто фестиваль посвяткували і роз'їхались, а це конкурс, який підтверджує, або понижує той статус, до якого вони звикли. Є конкуренція".

Хто яке місце отримав – залишається таємницею для конкурсантів до моменту вручення нагород під час гала-концерту. Коли ми знімали представників Криворізького музичного училища, вони ще не знали, що їх хор "Відродження" став володарем гран-прі фестивалю.  

Єлизавета Серенкова, представник хору "Відродження" Криворізького музичного училища: "Надіємось на перемогу дуже.

– Як ви оцінюєте рівень своїх конкурентів?

– Сильні є конкуренти дуже.

– Ще до нас приїдете?

– Да, так. Ми в прошлому році приїжджали і виступали ансамблем. То було все добре. Нам дуже подобається тут".

Такий представницький склад журі професіоналів може дозволити собі не кожен український фестиваль, кажуть організатори конкурсу в Тернополі. Натомість високим рівнем майстерності учасників був дуже вражений член журі з Чехії Ростислав Стройвус. Одночасно він супроводжував хор "Касіопея" з Чехії, та яке місце хор посів чи не посів на фестивалі "Я там, де є благословення" перед гала-концертом не знав.

Ростислав Стройвус, член журі фестивалю з Чехії: "- Ні, ні не знаю, тому що я в іншій групі журі був.

– Тобто той, хто привіз, своїх не судить?

– Так".  

– Тобто рівень суддівства адсолютно об'єктивний?

Так, так, мені сподобалось, так.

Грузини з Батумі незалежно, чи отримають якусь нагороду цього разу, на фестиваль "Я там, де є благословення" обіцяли приїхати і наступного року, бо в Тернополі, і в Україні, кажуть, почувають себе так затишно, як вдома.

Георгій Гендзехадзе, представник ансамблю "Преображення" з Батумі (Грузія): "С удовольствием, конечно же. Это для нас, в первую очередь, возможность показать свою страну, показать свой фольклор, показать самих себя и еще получить большую практику, вырасти как в духовном смисле, так и в практическом".