додому надзвичайне Від удару блискавки загинув 15-річний хлопець

Від удару блискавки загинув 15-річний хлопець

377

Від удару блискавки загинув 15-річний хлопець. Трагедія трапилась у суботу, 15 червня, близько обіду у селі Шипівці Заліщицького району. Постраждав також 14-річний товариш загиблого і зараз знаходиться у лікарні. Гроза хлопців застала у полі, коли вони випасали худобу. Рятувальники   застерігають дотримуватись правил поведінки при грозі, аби не стати жертвою стихії.

 

– Трагедія трапилася у суботу, 15 червня. Двоє підлітків із села Шипівці Заліщицького району перебували  в полі, випасаючи худобу. Під час грози їх вразила блискавка і п'ятнадцятилітній підліток загинув на місці події. Його 14-річний товариш потрапив до лікарні, – розповідає помічник начальника управління ДСНС України в Тернопільській області Ірина Крупа.

 

ЧИТАТИ ЩЕ:  Як поводитись під час блискавки – радять МНСники

Зараз хлопець знаходиться у Заліщицькій районній лікарні у шоковому стані. Подробиці трагедії рятувальникам поки що невідомі. На Тернопільщині це перший цього року випадок загибелі людини від удару блискавки, кажуть в управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій в Тернопільській області. Насправді такі випадки трапляються нечасто, а щоб стихія оминула стороною, потрібно дотримуватись основних правил.

– Якщо гроза застала вас на відкритій території, то намагайтеся не перебувати під високими деревами, краще присісти у суху яму, траншею. Не можна бігати під чаас грози, категорично заборонено купатись у воді. Пам'ятайте, що електричний розряд притягує мобільний телефон, притягують металеві предмети. Тож намагайтесь не перебувати поряд з ними, – радить Ірина Крупа.

Ідеальний варіант – перечекати негоду у закритому приміщенні, тому з наближенням грози рятувальники радять якомога швидше поспішати додому, або ж знайти інше безпечне місце. Крім того, не забудьте зачиниити вікна і двері, адже випадків коли блискавка потрапляє у приміщення, знищує електроприлади і вражає людей, немало.