Вчорашня негода позначилась і на житті Тернополя. Раптова злива частково паралізувала рух транспорту на дорогах обласного центру. Далась взнаки давня проблема – зливна система міста застаріла і не витримує великої води. Чиновники кажуть, роблять все необхідне, аби очищувати її, проте вирішити питання можуть лише гроші, і то не за один рік.
Взимку – снігові замети, решту року – дощі. Затори на тернопільських дорогах порою року не обмежуються. Після тривалої перерви небо над Тернопільщиною таки рясно заплакало. Більше лиха негода наробила в області. Тернопіль обійшовся поламаними деревами та затопленими вулицями. Яскравий приклад – центральні вулиці, Руська та проспект Степана Бандери, на яких утворились затори.
Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: "Вчора в нас була одна з таких невеличких проблем, це біля Веселки, в районі моста біля Політехнічного університету. Погане сходження води якраз пов'язане з тим, що залповий дощ протягом півгодини наніс багато гіляк, піску. Лівньовка починає блокуватися, і поки трактор не забезпечив очистку, десь 30 хвилин був дискомфорт для проїзду транспорту".
Проблема, кажуть чиновники, стосується не лише цього місця, і тим більше не нова. Стан водостічних мереж Тернополя називають жахливим. А комплексної системи водовідведення тут ніколи не було. Комунальники запевняють, чистять мережу цілорічно. Взимку очищають кишені у місцях розміщення стічних решіток від снігу. Як тільки починає сходити сніг – від сміття. Та проблема криється значно глибше.
Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: "Я не можу обіцяти, і так не буде, що за рік чи за два в місті проблема з лівньовкою зникне. Вона накопичувалась десятками років. Тому, щоб її ліквідувати, треба мінімум років 5-7 щорічних робіт по водовідведенню з бюджетом 50-70 мільйонів гривень щороку. Тоді ми можемо сказати, що проблеми через 5 років не буде. Якщо в нас видатків в бюджеті не буде, проблема знята не буде".
Таких грошей у міському бюджеті немає. Чи будуть і коли, не відомо. Адже до прикладу, з необхідних на поточний ремонт міських доріг 60-ти мільйонів гривень, в казні закладено лише 7 мільйонів. На капітальний треба аж 300 мільйонів. Цьогоріч виділили лише 20. Тому поки тернополянам доведеться запастись гумовими чоботами і навчитись берегти власні нерви.