додому Новини Вберегтись від кишенькового злодія допоможе спостережливість

Вберегтись від кишенькового злодія допоможе спостережливість

481

zlodij1Бути максимально пильними у людних місцях, особливо  на ринках, у торгових закладах та громадському транспорті радять правоохоронці. Адже у тисняві на гаманці та мобільні телефони можуть чатувати кишенькові злодії.

Залишитись без телефона … у маршрутці

Минулої доби декілька тернополян потерпіли від кишенькарів. У 40-річної жінки мобільний телефон поцупили у маршрутці. Жінка після розмови поставила телефон у кишеню куртки. Тільки вдома виявила, що його немає.  Схожа неприємність спіткала 32-річну тернополянку. У неї теж у громадському транспорті поцупили мобільний. Правоохоронці розшукують крадіїв. Ризик потерпіти від злодія у напівпорожньому салоні тролейбуса чи маршрутки невеликий, збільшується, коли зростає кількість пасажирів. zlodij3

Міліціонери заспокоюють: спостережлива людина може вирахувати кишенькового злодія самостійно. Злодій обирає ціль у магазині або на зупинці і починає «пасти» її. Щойно вона заходить у транспорт – кишенькар тут як тут. Зловмисник може подати жертві руку чи притримати двері, а тим часом спритно залізти до сумочки чи кишені.

Головним інструментом кишенькових злодіїв є руки, але багато використовують ще й допоміжні засоби: леза чи пінцети. Досвідчені крадії можуть розрізати сумку за допомогою звичайної монети із загостреними краями.

Кілька простих порад

zlodij2Правоохоронці  дають кілька простих порад як вберегтися від кишенькарів:

– не носіть із собою великої суми грошей без крайньої необхідності;

– не залишайте сумку зі значною сумою без нагляду у магазині чи на ринку;

– виходячи з дому, переконайтесь, що портмоне чи гаманець не виділяються з-під одягу, не привертають увагу;

– не носіть гаманці у задніх кишенях штанів;

– у натовпі жіночу сумочку слід міцно тримати, притиснувши до себе;

– не варто перераховувати вміст гаманця в людному місці.

 

Якщо ж ви все-таки стали жертвою злодія, негайно телефонуйте 102 у будь-який підрозділ міліції .