додому суспільство Валентину Хоптяну недовіру висловив 81 депутат (оновлюється)

Валентину Хоптяну недовіру висловив 81 депутат (оновлюється)

398

81 "за" – так проголосували депутати Тернопільської обласної ради за недовіру голові Тернопільської ОДА Валентину Хоптяну під час позачергової сесії облради. Рішення депутати приймали шляхом таємного голосування. Цього разу проголосували більш як 2/3 обранців. Відповідно до чинного законодавства, кажуть депутати, президент мав би “автоматично” звільнити Валентина Хоптяна з займаної посади.

Степан Барна, депутат Тернопільської обласної ради: "Єдиним джерелом влади, носієм влади, є народ України. Якщо народ стоїть на майдані, голова адміністрації – обласної, районної, чи сільської, чи будь-якого іншого органу місцевого самоврядування, має бути з людьми на майдані і це крапка, аксіома. Так? Якщо він не сидить, чи не стоїть з людьми на Майдані, він йде проти людей, він порушує Конституцію України".

Марія Чашка, депутат Тернопільської обласної ради: "Цієї влади вже нема і ніколи не буде, тепер вся влада народу. Тому кожен, хто ще сумнівається у тому, що цей народ візьме владу у свої руки, огляніться на тих людей, які там стоять, і подумайте, чи ці люди допустять, сьогодні,завтра, після завтра, чи коли-небудь, щоб вернувся режим

Януковича. Та ніколи!"

Олександр Стадник, депутат Тернопільської обласної ради: "Якщо би він мав характер, він вийшов би до вас на Майдан і сказав, люди, так, пролилась кров, є людські смерті, я не хочу поділяти ті наслідки, і йду у відставку, але він цього не зробить".

Також сьогодні депутати обласної ради визнали Народну Раду України органом, уповноваженим представляти інтереси народу України, повноваження на створення якого надані рішенням Всенародних зборів громадян, які відбулися 19 січня цього року на Майдані Незалежності у Києві.

Володимир Стаюра, депутат Тернопільської обласної ради: "Визнати народну раду України органом уповноваженим предсталяти інтереси народу України, повноваження на створення якого надані рішенням Всенародних зборів громадян, які відбулися 19 січня цього року на Майдані Незалежності у Києві".

Окремим рішенням депутати проголосували за утворення Загону народної самооборони. Керувати загоном довірили військовому Олександру Варакуті. Також  депутати створили виконком Тернопільської обласної ради, який перебере частину повноважень з облдержадміністрації, делеговані радою.

Марія Чашка, депутат Тернопільської обласної ради: "Утворити виконком Тернопільської обласної ради як кординаційний орган щодо здійснення структурними підрозділами Тернопільської ОДА повноважень, делегованих Тернопільської облрадою, згідно з рішенням від 2006 року".

Під час засідання Степан Барна звернувся до керівника обласної міліції негайно, а саме за 24 години, повернути тернопільських правоохоронців з Києва. А депутат Ігор Вардинець звернувся до Президента України з вимогою скасувати закони, прийняті 16 січня. Серед іншого – і пропозиція Володимира Стаюри про заборону діяльності на Тернопільщині Комуністичної партії України та Партії Регіонів. Пропозицію депутати підтримали.

Володимир Стаюра, депутат Тернопільської обласної ради: "Вважаю за доцільне поставити питання про визнання КПУ і ПР поза законом на терторії Тернопільської області".

Після закінчення пленарного засідання депутати вийшли до людей та розповіли про нинішні рішення. Українське козацтво також зробило свою заяву.

Ігор Вардинець, депутат Тернопільської обласної ради, Верховний отаман Українського козацтва: "Після історичного рішення Тернопільської обласної ради, депутатів про створення Народної ради, про ствоерння національної самовоборони, я хочу звернутись до всіх козаків України стати одним фронтом. Україна – це є козацький народ, Україна – це є козацька держава і ми не  дозволимо, щоб наших козаків били, знущались над ними, різали чуби, тому закликаю вас до згуртування, до проведення Всеукраїнської козацької ради, і вкотре дати зрозуміти українському народу, що ми є козацьким народом, Слава Україні! Героям слава!"