додому суспільство В Україні запроваджують єдиний державний реєстр громадян, які потребують поліпшення житлових умов

В Україні запроваджують єдиний державний реєстр громадян, які потребують поліпшення житлових умов

484

Аби залишитися у черзі на житло, тернополянам потрібно до 1 жовтня подати документи у відділ квартирного обліку міськради. Саме такі терміни визначені нормою Житлового Кодексу, яка вступила в дію з початку цього року. В Україні запроваджують єдиний державний реєстр громадян, які потребують поліпшення житлових умов. На сьогодні вже внесено у цей реєстр 100 людей, які оновили свої облікові дані. Всього у Тернополі в черзі на краще житло  – більше 5 тисяч громадян.

До 1 жовтня усім тернополянам, які потребують поліпшення житлових умов і стоять у черзі на житло у відділі квартирного обліку Тернопільської міськради, потрібно оновити реєстраційні дані. Відділ оновлені документи передає у реєстраційний центр, а вже незадовго черга на житло стане електронною. Документи треба подавати у відділ квартирного обліку та нерухомості, який знаходиться на вулиці Листопадовій, 6. З собою потрібно мати довідки: про склад сім'ї та прописку, з інвентар-бюро, з місця роботи, акт обстеження житлових умов та документи, які підтверджують зміни у складі сім'ї, пільгові документи, копії паспортів, свідоцтв і ідентифікаційних номерів. Тернополяни, які не пройдуть перереєстрацію, житло не отримають.

– Згідно законодавства вони не будуть вважатися такими, які потребують поліпшення житлових умов у зв'язку з тим, що не будуть внесені до єдиного державного реєстру. І відповідно до змін до Житлового Кодексу, які вступили в дію з 1 січня 2013 року, не мають права на отримання житла ті особи, які не внесені до єдиного державного реєстру осіб, які потребують поліпшення житлових умов. Тобто не поновлять документи, то не будуть вважатися такими, які потребують поліпшення житлових умов і не можуть отримати в подальшому житло, – розповідає головний спеціаліст-юрисконсульт відділу квартирного обліку та нерухомості Тернопільської міськради Наталя Шквира.

У Тернополі є два списки людей, які очікують на покращення житла. В загальній черзі на житло  – більше 4 тисяч людей, у позачерговому списку – більше тисячі. У відділі квартирного обліку та нерухомості Тернопільської міськради пояснюють, черга рухається, хоч і дуже повільно.

– На сьогоднішній день міська рада власного будівництва не веде у зв'язку з відсутністю державних капіталовкладень. З державного бюджету йдуть ціленаправлені кошти для забезпечення тільки окремих, певних категорій громадян. Це інваліди війни, чорнобильці, учасники бойових дій, воїни-інтернаціоналісти. Все залежить від того, які кошти будуть закладені у державний бюджет. За останніх 5 років, то це 3, 4, 5 квартир в рік по окремих категоріях громадян, – каже Наталя Шквира.