додому надзвичайне В Тернополі на вулиці Дружби нечистоти текли в Серет

В Тернополі на вулиці Дружби нечистоти текли в Серет

577

vlcsnap-2015-02-09-17h47m15s177Каналізація – у річку.  Повідомили про аварійну ситуацію рибалки. Причина цього  – людська байдужість, бо з каналізаційних люків найчастіше дістають ганчірки, пластикові пляшки та великі рушники.

Про масштабний витік каналізації на вулиці Дружби, 3 у Тернополі повідомили рибалки в суботу, 7 лютого. Нечистоти текли в річку Серет. На місце приїхали працівники рибоохорони і активісти.

– В першій годині ми приїхали на місце, побачили дійсно, що витоки масштабні, нікого із служб не було. Ми поїхали у “Водоканал”, попробували поспілкуватися, вони нам пояснили, що хлопці на виїзді, пообідають – приїдуть. А про те, що річка загальнодержавного значення, їх не хвилювало. Після нашого так званого тиску на них, бо це обурює, вони зобов’язали працівників лишити все – їхати туди і реагувати. Обурює те, що з 10 години почала текти каналізація, отримавши дзвінок, що витік такий, водоканал не поїхав, – розповідає начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області Андрій Об’єщик.

У “Тернопільводоканалі” пояснюють: на вихідні в підприємстві працює лише одна аварійна бригада, яка на час виклику перебувала на вулиці Братів Бойчуків у Тернополі.

– Так ми практикуємо, якщо вже почали чистити каналізацію, ми не можемо лишити дану заявку, ми її мусили докінчити і тоді переїжджати на Дружби,3. Для скоршої ліквідації витоку на Дружбу було направлено чергових слюсарів, десь в 13 годині вони вже були там і працювали на місці пошкодження, – пояснює начальник водопровідно-каналізаційних мереж КП “Тернопільводоканал” Ганна Загородна.

Близько 14-ї години до чергових слюсарів приєдналися аварійна бригада “Тернопільводоканалу”, з каналізаційного люку витягнули три ганчірки, це і стало причиною витоку. У водоканалі нагадують тернополянам, систему каналізації необхідно використовувати лише за призначенням. І тоді неприємностей буде значно менше. Про витік каналізації також повідомили міліцію.

– Нам відзвонив дільничий міліції і повідомив про те, що нас потрібно допитати. На наше запитання, що він зробив, щоб призупинити витік, він нічого не зробив, просто подзвонив, йому треба було нас допитати, щоб списати виклик 102. Тобто, не працює міліція, я розумію, що це в низ зв’язано із зарплатою чи іншими подіями, але дільничий відзвонив, щоб просто відписатися – типова відписка, – каже Андрій Об’єщик.

За даним фактом Андрій Об’єщик звернувся із заявою до начальника обласної міліції, міського голови Тернополя та виконуючого обов’язки голови Тернопільської облдержадміністрації, де в хронології, похвилинно розписав події 7 лютого, наразі чекає відповіді про оцінку роботи усіх служб, які мали відреагувати на ситуацію.