додому АТО В Росії ретельно приховують кількість загиблих і поранених солдатів

В Росії ретельно приховують кількість загиблих і поранених солдатів

428

snapshot20141028163417В Росії ретельно приховують кількість загиблих і поранених солдатів, каже російська правозахисниця, засновник групи “Груз 200” Елена Васильєва. Жінка приїхала в Україну аби показати що не всі в Росії(цитую) зійшли з розуму та допомогти російським матерям у пошуках останків російських солдат, які загинули на Донбасі.

Будь-яка інформація про кількість поранених і загиблих в Росії ретельно приховується, каже російська правозахисниця Єлена Васильєва. Російські матері починають задумуватися і, отримавши тіло сина, запитують за яких обставин він загинув. В супроводжуючих документах часто пишуть: загинув через інсульт або на навчаннях за 150 кілометрів від Ростова.

– Дуже інтересні діагнози: інсульт, інфаркт, суїциди, або підірвався на міні, там відірвало ногу, а внього пуля прошила весь хребет. Тобто невідповідність діагнозів реальним пораненням. От мама мені одна пише – “Я впізнала свого сина, було написано, що він помер від інсульта, привезли його в цинковому гробі, не рекомендували відкривати, ми відкрили, а він без голови, – каже Елена Васильева, російська правозахисниця, засновник групи “Груз 200”

В Росії люди не вірять, що йде війна. Єлена Васильєва хоче показати росіянам що відбувається насправді. На російських матерів, які намагаються розшукувати своїх синів, чинять тиск, каже Елена Васильєва.

– Залякування, до них приходять додому, варіанти найрізноманітніші. А тепер Путін придумав ще одну таку веселу річ, він повідомив мамам військовослужбовців, це вже мені офіцери розказували, що тепер створюється нібито якийсь фонд, виходячи з цього фонду, кожній мамі, яка втратить дитину, виплатять два мільйони рублів, коли цей фонд створять ніхто не знає. Таким чином їх змушують мовчати і нічого не говорити, – розповідає Елена Васильeва, російська правозахисниця, засновник групи “Груз 200”

Елена Васильєва створила групу “Груз-200”, головною метою якої є зібрати якомога більше достовірної інформації про загиблих російських військових і знайти місця їх поховання. Повне інтерв’ю з російською правозахисницею, засновницею групи “Груз-200”, дивіться на сайті ТV-4.

ПОВНЕ ІНТЕРВ’Ю