З такою ініціативою виступила міськрада. Участь в "альтернативній" олімпіаді візьмуть старшокласники Тернополя. За призові місця учням обіцяють грошові винагороди.
Полюбити свою малу Батьківщину, викликати бажання вчитися та працювати у рідному місті – така мета "тернополезнавчої" олімпіади. Організатори обіцяють, завдання будуть у всьому незвичні. Олімпіада буде усною, відкритою та демократичною, а завдання спрямовані не лише на перевірку фактичних знань, а й на логіку. Зареєструватися на участь в олімпіаді можна у соцмережі. З 4 до 13 лютого триватиме реєстрація та відбіркові кастинги. У фіналі змагатиметься десять учнів. Тернопільські старшокласники запевняють, участь у подібних конкурсах та олімпіадах беруть часто. І змагаються охоче, і залюбки діляться своїми знаннями.
Віталік Перцак, учень 11 класу ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Першим бургомістром у Тернополі був Володимир Лучаківський. За цей час, поки він був при владі, провели у Тернополі і водопровід, і каналізацію".
Ірина Ялиніч, учениця 11 класу ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Два роки тому ми брали участь у краєзнавчому конкурсі "Як я знаю історію міста Тернополя". Конкурс проходив у три етапи: історія вулиць Тернополя, визначні діячі і архітектура міста. Зазвичай конкурси приносять не тільки радість, але і знання. Все одно щось запам'ятається".
Педагоги кажуть, знати історію рідного міста – це не лише вимога навчальної програми, а обов'язок кожного мешканця. Тож будь-які конкурси, олімпіади, змагання заохочують учнів старанно вивчати історію Тернополя.
Олександр Остапчук, педагог, директор ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Приїжджають гості з різних міст і потреби такої, щоб вчитель розказував про місто вже немає. В нас є клас історичний, оскільки це школа-ліцей, то є клас іторичного профілю, вони знають історію рідного міста і вони вже екскурсоводами виступають самі. Це дуже зручно і практично".
Це вже неперша спроба міської ради запровадити "альтернативні олімпіади". Минулого разу на олімпіаді з гуманітарних дисциплін змагались восьмикласники Тернополя. Тоді переможці отирмали грошові винагороди. Організатори нагородити обіцяють і переможців-тернополезнавців.
Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Програмою "Освіта" у Тернополі передбачена виплата грошових премій кращим учням і викладачам. Попередня олімпіада мала: перше місце – 1,5 тис. грн., друге і третє – по тисячі гривень. Я думаю, що приблизно такого ж розміру будуть премії і цього разу, але вже управління освіти буде самостійно визначати кількість переможців і розмір премій для них".