додому Головні В Івачівському водосховищі знайшли тіло чоловіка, ще одного шукають вже другу добу

В Івачівському водосховищі знайшли тіло чоловіка, ще одного шукають вже другу добу

529

vlcsnap-2014-11-17-17h04m12s68Троє людей втопилось минулими вихідними на Тернопільщині. В Івачівському водосховищі знайшли тіло чоловіка, ще одного шукають вже другу добу. А в Лановецькому районі працівники рятувально-водолазної служби витягнули на поверхню з річки Жердь тіло 67-річної жінки.

У ніч з 14 на 15 листопада в ставі села Горішній Івачів Зборівського району двоє чоловіків ловили рибу. За попередньою інформацією рятувальників човен перевернувся. Тіло одного з чоловіків знайшли в cуботу, 15 листопада. Іншого ще шукають.

– Було повідомлено нашого інспектора, що на водойму вийшли порушники і на світлофари вилами кололи рибу, на що він відреагував, приїхав на місце і вже не бачив ні світлофар, ні човна, нічого такого не замітив. Можливо, якби він встиг скоріше, це б і їх врятувало. Про даних людей вже не можна говорити погане, бо вони загинули, але цікавим є те, що вони все життя займалися таким браконьєрським виловом риби, як не сітками, то на фару, – розповідає начальник відділу охорони водних біоресурсів “Тернопільрибоохорони” Андрій Об’єщик.

– Один був на поверхні води, тримався за перевернуту лодку, його так і доставили до берега. А другого вже другий день шукають, вчора шукали рятувальники тернопільської рятувально-водолазної станції Бережанської, а сьогодні водолазний спеціаліст наш виїхав з Тернопільськими МНСниками, шукаємо, лотками, поки візуально, бо там хвиля така, неможливо вийти ні водолазам, і практично ніхто не знає де, в якому місці, – говорить начальник рятувально-водолазної служби Тернопільщини Василь Козак.


– Місцевими жителями було знайдено труп одного з рибалок, після цього поступило повідомлення в оперативно-рятувальну службу. Підрозділами оперативно-рятувальної служби було організовано пошуки другого рибалки. На сьогоднішній день задіяно 30 чоловік особового складу пожежно-рятувальних підрозділів оперативно-рятувальної служби, а також, 7 плавзасобів. Площа пошуку становить більше 5 гектарів, – каже начальник Управління ДСНС України у Тернопільській області Віктор Маслей.

Ще один випадок трапився в Лановецькому районі – в річці Жердь знайшли тіло 67-річної жінки. Рятувальників шокує кількість потопельників: якщо за ціле літо на водоймах області потонуло 44 людини, то восени вже втопилося 13: п’ятеро в вересні, п’ятеро у жовтні і троє в листопаді.

– Незрозуміла ситуація, так ще не було ні одного року, щоб в осінній період так гинули люди. Ми б хотіли наголосити, звернутися особливо до рибалок. Бо зараз масово ставлять сіті, браконьєрять, і стаються такі нещасні випадки. А на носі зима, що буде тоді як появиться крига? Наші рибалки завжди екстремали, вискакують на кригу, що може бути до кінця року… Тому закликаємо, щоб люди берегли свої життя і не приносили біди у свої сім’ї, – закликав начальник рятувально-водолазної служби Тернопільщини Василь Козак.