додому Головні Українців не пускають за кордон через комунальні борги

Українців не пускають за кордон через комунальні борги

1417

Українців не пускають за кордон навіть через комунальні борги. Крім того, в списку “гріхів”, через які прості українці не зможуть виїхати в іншу країну, опинилися і штрафи за порушення правил дорожнього руху, кредитні зобов’язання та аліменти.

Останнім часом вкрай почастішали випадки, коли українців не пускають за кордон через борги. Крім того, в списку “гріхів”, через які прості українці не зможуть виїхати в іншу країну, опинилися і неоплачені комунальні квитанції, штрафи за порушення правил дорожнього руху, кредитні зобов’язання та аліменти.

Підставою для винесення ухвали ро заборону виїзду має бути не лише факт наявності заборгованості, але і факт умисної її несплати. Ухилення від виконання рішення суду не може бути умисним, якщо боржник не має коштів оплатити борги, – каже юрист АНЖЕЛІКА БАРАН.

 

Якщо ж особа умисно ухиляється від сплати заборгованості, у таких випадках суд виносить ухвалу про заборону виїзду, каже юрист.

-Зверніть увагу, що суд не повідомляє особам про заборону виїду, а тому найчастіше ситуації для особи, яка виїжджає за кордон наявність такої судової ухвали може бути несподіванкою, тому до поїздки за кордон переконайтесь, що діє стосовно вас тимчасове обмеження особливо, коли існує заборгованість, – розповідає юрист АНЖЕЛІКА БАРАН.
Раніше комунальники присилали листи з погрозами подати до суду. Але з ростом тарифів і збільшенням випадків неплатежів комунальні підприємства змушені реально йти в суди. А накласти заборону на виїзд з країни – набагато простіше, пояснюють експерти.