додому АТО Українські військові закликають не підтримувати розмови про незаконну мобілізацію

Українські військові закликають не підтримувати розмови про незаконну мобілізацію

692

mobilizaciaВ Україні триває четверта черга мобілізації, яка офіційно почалася 20 січня. На Тернопільщині військовозобов’язаних, а це чоловіки та жінки віком від 20 до 60 років, уже викликають до військкоматів та перевіряють на придатність до служби. Тим часом у мережі інтернет активно поширюють інформацію ніби чергова мобілізація є незаконною. Військові у свою чергу переконують, що це російська пропаганда, спрямована на зрив мобілізаційного процесу і просять людей не брати в цьому участі.

Ще до початку четвертої черги мобілізації 20 січня, в інтернеті з’явилися повідомлення про її незаконність. У таких дописах окремі люди особисто від свого імені переконують про те, що військового стану в Україні не оголошено, відтак, і на проведення мобілізації права немає. Крім цього відразу ж пропонується форма заяви про відмову від служби за мобілізацією. Законного підгрунтя у таких заяв немає, переконує військовий комісар Тернопільської області.

– Є в нас законодавча база, яка передбачає проведення часткової мобілізації і без оголошення воєнного стану. У нас особливий період оголошений, і в особливий період оголошується часткова мобілізація. Ви мені якщо не довіряєте – прочитайте законодавство. Це абсолютно законно проведення часткової мобілізації на сьогоднішній день, – розповідає т.в.о. Тернопільського обласного військового комісара Володимир Катинський.

Появу заяв про незаконність мобілізації військовий комісар називає ворожою пропагандою й просить людей не поширювати подібні тексти.

– По-перше, ці люди, які пишуть, однозначно працюють на засоби масової інформації і російську пропаганду. Якщо в вас є випадки безпосередньо хто це пропагує – можете звертатись безпосередньо в Службу Безпеки для того, щоб цими людьми займались, – радить Володимир Катинський.