додому духовність Українська автокефальна православна церква відзначила 100-річчя з часу свого проголошення

Українська автокефальна православна церква відзначила 100-річчя з часу свого проголошення

790

Об’єднати усі українські християнські церкви, відродити ідею єдиної помісної церкви в Україні – про це йшлося у Тернополі під час відзначення 100-річчя відродження Української автокефальної православної церкви. На святкування з цієї нагоди до обласної філармонії приїхав митрополит  Української автокефальної православної церкви Макарій, прибув також собор єпископів та духовенство.

– Українська історія пов’язана з УАПЦ. 9 листопада рівно 100 років тому була проголошена Автокефалія. Українська АПЦ повинна служитись українською мовою. Сьогодні 101 рік, ми стоїмо у історичному вимірі і я щасливий, що на приклоні моїх літ, я цю дату разом із вами відзначають, – розповідає предстоятель УАПЦ митрополит Макарій.

Привітати з визначною подією прийшли представники місцевої влади. Відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка, 2017-й рік проходить у рамках подій Української революції 1917-1921 років. Елементом відродження української державності було відродження української церкви. Саме з цього та з формування зокрема української автокефальної церкви розпочався процес духовного відродження України.