додому Головні Україна – надійний партнер, але з недоліками в законодавстві, – Посол Угорщини...

Україна – надійний партнер, але з недоліками в законодавстві, – Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень

496

vlcsnap-2016-02-26-16h01m39s518Україна – надійний партнер, тож Угорщина налагоджуватиме із нею тіснішу співпрацю, зокрема у сфері економіки. Проте цьому, поки що, заважають недоліки у нашому законодавстві. Про це говорив сьогодні Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Угорщина в Україні Ерно Кешкень. Із робочим візитом він відвідав Тернопіль та поспілкувався із очільниками області. Ті у свою чергу пропонували залучати у нашу область угорських інвесторів та запрошували туристів.

Угорських бізнесменів запрошують вкладати гроші у бізнес на Тернопільщині. Наша область – в центрі Західної України. Це дає можливість реалізовувати спільні інвестиційні проекти із європейськими країнами. Зокрема, у сфері сільського господарства, переробної промисловості, деревообробки, спиртової галузі.

– Ми готові активно в цьому напрямку і надалі продовжувати відновлювати наші відносини, які були десь частково втрачені в питаннях збуту спирту на ринках Угорщини. Нам також цікава співпраця не тільки на рівні залучення інвестицій. Нам буде цікава співпраця в плані отримання досвіду, залучення вашого передового досвіду в частині технологічних процесів. Передачі досвіду в системі управління, державного управління. Співпраці між громадами і громадами Угорщини. Тернопільщина займає перше місце по кількості новоутворених громад, яких є 26 на території Тернопільської області. Це найбільше в Україні, – розповідає голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Інвесторів із Угорщини Степан Барна запросив на інвестиційний форум, який відбудеться на Тернопільщині навесні.

– Це мій перший візит в прекрасну Тернопільську область у найважливішим є те, що я готовий сприяти розвитку взаємовигідних стосунків між Тернопільською областю та Угорщиною. Ми хочемо сконцентруватися на конкретних областях України, аби розвивати, перш за все, економічну співпрацю, – говорить Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень.

Ерно Кешкень зазначив, що хоч Угорщина і веде тісну економічну співпрацю із Росією, та Україну вважає надійним партнером. Налагодити більш активні економічні відносини заважає українське законодавство, тож сподівається, що найближчим часом уряд вирішить цю проблему. Для Тернопільщини ж порадив напряму співпрацювати із міністерством фінансів, їм пропонувати власні проекти, та з угорськими компаніями, які зможуть їх реалізувати.

– Я хотів би розповісти про програму, яка могла би бути цікавою для Тернопільської області. Минулим роком була підписана угода між українським урядом і Європейським інвестиційним банком. Головним питання є те, що Україна не може витрачати ці кошти не маючи під них програм. Можливо, необхідно написати міністерству фінансів певний лист, в якому показати, що саме необхідно вам, – каже Ерно Кешкень.

Також на зустрічі говорили про можливість модернізації Тернопільського аеропорту та ймовірність відкриття в Тернополі почесного консульства Угорщини.