додому Головні Україна може заборонити ввіз польських овочів

Україна може заборонити ввіз польських овочів

1248

Україна може запровадити заборону на імпорт цибулі, помідорів, капусти та яблук в Польщу у відповідь на заборону імпорту зерна.

Про це повідомив заступник міністра економіки, торговельний представник України Тарас Качкав інтерв’ю польському виданню Rzeczpospolita.

Як зазначив Тарас Качка, Україна вирішила обрати такий крок із запровадження ембарго на цибулю, помідори, капусту і яблука з Польщі, аби переконати Варшаву зробити крок назад і погодитися на розроблений у співпраці з Євросоюзом механізм ліцензування торгівлі зерном, за який відповідатиме Україна.

«Головна причина для нас полягає у тому, аби довести, що Польща не має права запроваджувати такі заходи», – заявив заступник міністра.

Представник Мінекономіки підкреслив, що Київ не має наміру погіршувати відносини з Польщею, а скоріше має на меті розробити цивілізовані підходи до вирішення суперечок.

Качка відзначив, що після п’яти місяців перемовин Україна втратила надію на урегулювання питань, що стосуються української сільськогосподарської продукції. Тому український уряд 18 вересня подав позов до Світової організації торгівлі проти Польщі, Словаччини та Угорщини. Наразі відповідь від Польщі не надійшла.

«З самого початку ми не погоджувалися на заборону експорту. Для нас важливо рухатися в правильному напрямку, що означає ведення діалогу з Європейською комісією, як з інституцією, відповідальною за міжнародну торгівлю. У нас також є координаційна платформа. Польща залучена до цього процесу. Тому ми маємо виправдані очікування, що закінчення терміну дії заборони на експорт зерна, у тому числі заходів, запроваджених Україною, буде прийнято усіма країнами-членами. Таким чином, цей позов не спрямований проти Польщі. Йдеться про можливість застосування таких заходів», – зазначив він.