додому суспільство Українська Спілка Психотерапевтів пропонує безкоштовну психологічну допомогу

Українська Спілка Психотерапевтів пропонує безкоштовну психологічну допомогу

457

Українська Спілка Психотерапевтів звернулась до українського народу з таким нагадуванням: "Кожна людина має право на висловлення власної незгоди. В особистісному контексті кожен має право гідно сказати «Ні». У суспільному кожен має право на протест. Ми закликаємо кожного висловлювати свою позицію у мирний, демократичний та правовий спосіб. Насильство ніколи не призводило до вирішення конфліктів, хіба що до їх ескалації. Ми засуджуємо будь-які прояви насильства. Ми, спілка психотерапевтів, готові надати психологічну та психотерапевтичну допомогу постраждалим".

Олег Гуковський, голова Тернопільського обласного осередку Української Спілки психотерапевтів: "Це нормальний природний стан душі, коли людина задоволена своїм життям, має змогу вільно проявлятися. І хочу сказати, що я говорив сьогодні зі своїми колегами з обласного осередку, тому що є ініціатива Спілки психотерапевтів по містах, осередка, формуються списки психотерапевтів, які готові надавати безкоштовні консультації людям, які цього потребують, незалежно з якого боку і з яких принципів вони виходять".

Олег Гуковський розповів про свої відчуття та враження, будучи на Майдані в Києві. На його думку, останні події надзвичайно об'єднали український народ.

Олег Гуковський, голова Тернопільського обласного осередку Української Спілки психотерапевтів: "Я бачив на медпунктах, як приїжджають лікарі на пів дня, на день, для того, щоб цілу ніч простояти і витягувати уламки з ніг чи зашивати побиті голови. І вони це нічне чергування відстоюють, і їдуть, і ніхто їх туди не запрошує, самі шукають можливість допомогти, чи волонтери, які заходять і кажуть, чи потрібен вам волонтер, і дівчина з отакими нігтями і перснями бере швабру і миє підлогу, щоб допомогти людям. Тобто це така можливість проявити себе у такому всьому найкращому в душі кожної людини".

Отець Орест Павліський, сотрудник Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в Тернополі: "Більшість людей приймає можливо тільки теоретично, навіть вдома через комп'ютер бажання щось робити. Не бути байдужими, такими, що їх це не цікавить, таких дуже мало. І сьогодні, я думаю, це такий найкращий момент, коли всі є одне ціле і цей моноліт українців, моноліт християн різних конфесій, коли збираються голови всіх церков, все таки розпочинаються якісь зміни. І добре, що маємо людей активних, байдужих дуже мало. І це важливо".