додому Головні Учні Тернопільської ЗОШ №14 дізналися, як працюють справжні рятувальники

Учні Тернопільської ЗОШ №14 дізналися, як працюють справжні рятувальники

398

Спостерігали, пробували, фільмували на телефони та співали патріотичних пісень: учні Тернопільської загальноосвітньої школи №14 імені Б. Лепкого мали унікальну можливість побачити, як працюють справжні рятувальники та навіть самі спробували себе у цій ролі. Рятувальники показували, як вони працюють з вогнегасниками, як надають першу домедичну допомогу та багато чого іншого. Враженнями школярі поділились з нашою Тетяною Скибою.

На подвір`ї Тернопільської загальноосвітньої школи №14 – людно. Школярі та вчителі навчального закладу зустрічають гостей – професійних рятувальників. Вогнеборці завітали сюди, аби поділитися досвідом та нагадати про основні правила безпеки, які мав би знати кожен. Для цього спеціалісти розділилися на групи, аби все важливе демонструвати на практиці. Найбільше емоцій серед дітей викликала локація, на якій вони вчилися приборкувати вогонь. Усе відбувалося по-справжньому.

“Я дуже сильно запам`ятала, як гасити вогонь. До цього я точно не знала”, – розповіла нам четвертокласниця Злата.

“Мені дуже сподобалося, як це все гасять, як вогонь розпалюють. Ще мені подобається, як це проходить, як це показують”, – додала Мія з 6-А.

Познайомилися діти з собакою Фіоною. Чотирилапий наразі – єдиний собака в Західному регіоні, який може самостійно виконувати завдання з пошуку потерпілих у завалах. А от вже у спортивному залі навчального закладу їх зустріли водолази. Вони показали, з яким обладнанням доводиться працювати. На іншій локації спеціалісти нагадали і про правила першої домедичної допомоги під час надзвичайної ситуації, дотримання яких допоможе врятувати життя тому, хто цього потребує.

“Це було дуже фантастично, класно. Дуже вражає, як наші рятувальники українські рятують з окопів, привозять людей поранених, надають медичну допомогу, розбирають завали, витягують звідти людей”, – поділився враженнями Андрій з 6-А.

Завдяки такій зустрічі зі спеціалістами Головного Управління ДСНС України в Тернопільській області школярі вкотре переконалися, що професія рятувальника – непроста, вона потребує великої сміливості та віддачі.

“Як це бути рятувальником? Це круто. Мені сподобалося. Можливо я і стану рятувальником”, – сказала Поліна з 6-А.

“Це небезпечна робота. І дуже тяжка робота для людей, які працюють на ній”, – додав четвертокласник Олександр.

“Треба бути дуже сміливим. Треба вміти рятувати, здавати всі курси на пожежника. І це дуже небезпечно, в будь-який момент є ризик для життя”, – підсумувала Еля з 4-В.

Такі практичні навчання рятувальники cтараються організовувати для школярів якомога частіше. Під час заходу також поділилися досвідом з директорами навчальних закладів, аби такі навчання вони вміли проводити самостійно у своїх школах.

“Це основа, яку ми закладаємо дітям, і вони потім несуть це серед своїх друзів. Дуже приємно, коли діти після таких заходів приходять додому і починають батькам розказувати, що вони дещо неправильно роблять, що треба дотримуватися правил безпеки”, – розповів Сергій Данілін, керівник пресслужби ГУ ДСНС України в Тернопільській області.

Загалом школярі під час зустрічі з рятувальниками встигали спостерігати, пробувати на практиці, фільмувати цікаві моменти на телефони, а для настрою ще й співати улюблених українських пісень.