додому Головні Учасники бойових дій: скільки їх в Україні?

Учасники бойових дій: скільки їх в Україні?

624

З 2014 року в Україні вже понад 1 млн учасників бойових дій.

Але зміни у політиці щодо ветеранів полягають не тільки у вирішенні поточних та бюрократичних проблем, а й у ставленні суспільства до них. На цьому під час VI Міжнародного ветеранського форуму “Україна. Захисники. Майбутнє” наголосив міністр оборони України Олексій Резніков.

“За 9,5 років цієї війни у нас вже під мільйон учасників бойових дій. Ми усі знаємо точно їхні поточні проблеми і задачі. Це отримання статусу УБД, ВЛК(військово-лікарської комісії), компенсація за поранення тощо. Ми працюємо по всіх цих питаннях, і будуть зміни. І зараз вже швидко оцифровуються процеси, буде відчутно менше паперів, черг тощо”, – сказав Резніков.

Міністр зазначив, що, за його досвідом спілкування з військовими, великою проблемою є не тільки бюрократичні перепони або матеріальні проблеми, а й відчуження співгромадян у повсякденному житті, певний ментальний кордон. За його словами, як тільки це усвідомлення з’явиться, поточні проблеми почнуть вирішуватися набагато швидше.

“Не буде відчуття, що щось забирають у вчителів чи пенсіонерів і віддають ветеранам. Буде менше розмов, що хтось не створений для війни, а хтось створений, чи хтось когось туди не посилав. Логіка поділу має бути змінена філософією єднання. Спільна доля, спільна справа, спільна перемога. Але зміни в голові – це найскладніше”, – сказав Резніков.

Він наголосив, що парламенту, уряду, громадському сектору доведеться зробити багато чого і стосовно забезпечення справедливості при мобілізації, доступності медичної допомоги, реалістичності програм підтримки та гарантій. Раніше Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що планується створення по всій Україні мережі реабілітаційних центрів для ветеранів.