додому Головні У ТНТУ ім. І. Пулюя відсвяткували день народження відомого у світі науковця-земляка...

У ТНТУ ім. І. Пулюя відсвяткували день народження відомого у світі науковця-земляка Олександра Смакули (Фото)

504

123-й день народження Олександра Смакули відсвяткували у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя.

Про це повідомив у Fb доцент кафедри фізики ТНТУ ім. І. Пулюя Юрій Скоренький.

11 вересня в читальному залі університету відбулася наукова зустріч-спогад про відомого земляка.

Привітала всіх учасників події завідувач кафедри фізики Оксана Сіткар.

Юрій Скоренький, доцент кафедри фізики, ознайомив присутніх науковців, вчителів, студентів, слухачів обласного відділення Малої академії наук України з історією життя та наукової діяльності Олександра Смакули.

Олександр Теодорович Смакула родом з Доброводів, що на Збаражчині. Він відомий як винахідник антирефлексійного покриття лінз, фундатор квантової органічної хімії. Був директором лабораторії фізики монокристалів у Массачусетському інституті технологій, згодом — повний професор (єдиний з українців) цього найвизначнішого у світі технологічного інституту.

Про Олександра Смакули як засновника квантової хімії присутнім розказала викладач Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола Ольга Спільніченко.

А Олександр Крамар, доцент кафедри фізики, продемонстрував розробки лабораторії кібер-фізичних систем ТНТУ в галузі віртуальної та доповненої реальності. Зазначимо, що за допомогою цих розробок вчені зберігають та поширюють історичну спадщину, зокрема, розробили за світлиною кабінет-музей Івана Пулюя в Празі.