додому Головні У Тернополі за біометричними паспортами – шалені черги

У Тернополі за біометричними паспортами – шалені черги

729

boimetrychnyiІз 12 січня в Україні почали видавати біометричні паспорти.  Поки що здати документи та біометричні дані можна лише у обласному управлінні міграційної служби України, обладнання для інших точок вже встановлюють та тестують. Вчора тут охочих отримати закордонний паспорт нового взірця приймали до дев’ятої вечора – до останнього відвідувача. Переносити чергу на наступний день, кажуть, не варіант, бо черги і так немалі.

Документи на виготовлення біометричних паспортів у Тернополі лише почали приймати, проте черги вже шалені. У Тернопільському управлінні міграційної служби України радять тим, кому за кордон їхати не терміново, не поспішати. Поки що такий паспорт не надає ніяких переваг при виїзді за кордон, хоч і є однією з умов впровадження безвізового режиму із країнами Євросоюзу.

– Діяти паспорт саме буде після того, як Україна і ЄС підпишуть угоду про безвізовий режим, – говорить заступник начальника управління державної міграційної служби України в Тернопільській області Іван Чубатий.

Процес оформлення документів займає в середньому 20 звилин. Для того, щоб подати документи на біометричний закордонний паспорт, потрібен паспорт громадянина України, ідентифікаційний код та закордонний паспорт, якщо такий є.

– Коли наші працівники вже заповнюють заяву-анкету, тоді і вносяться дані. Це відцифрований образ обличчя, відцифрований підпис і відцифровані відбитки пальців рук.


Відбитки пальців після видачі документа знищують. За бажанням із релігійних переконань інформацію до електронного чіпа, в тому числі і відбиток пальця, не вноситимуть. Такі люди можуть отримати закордонний паспорт нового взярця без електроного носія. Поки що докумети на виготовлення біометричних паспортів приймають тільки в обласному управлінні міграційної служби України, де є відповідне обладнання. Таке вже встановлюють по районах області.

– Встановлюється відповідне обладнання і проводиться його тестування. Згодом можна буде такі ж самі документи і в тих підрозділах наших територіальних, де попередньо приймались документи на виготовлення закордонних паспортів. Це буде Бучач, Борщів, Чортків, Кременець і, звичайно ж, Тернопіль.

Закордонні паспорти які були видані до 1 січня 2015 року продовжують бути дійсними на той термін дії, на який видані. Поміняти звичайний закордонний на біометричний також дозволяється. Вартість біометричного паспорта, якщо його робити за 20 днів – 518 грн.15 копійок, за 7- 775 гривень 30 копійок. Без електронного носія 461 гривня 15 копійок за 20 днів та 718.30 за сім.