додому Головні У Тернополі з`явився перший комунальний сучасний комп’ютерний томограф

У Тернополі з`явився перший комунальний сучасний комп’ютерний томограф

3791

У Тернополі з’явився перший комунальний сучасний комп’ютерний томограф. Встановили його у міському лікувально-діагностичному центрі, що на вулиці Руська, 47. Нове обладнання дозволяє на 75% зменшити променеве навантаження на пацієнта, запевняють медики. Закупили томограф за гроші міського бюджету. Загалом на удосконалення матеріально-технічної бази міського лікувально-діагностичного центру у 2017 році спрямували 13 мільйонів 700 тисяч гривень. І це тільки перший етап, запевняє влада міста.

Перші пацієнти вже змогли відчути переваги нового комп’ютерного томографа, який за кошти міського бюджету придбали у Тернопільський лікувально-діагностичний центр. Серед першопрохідців – Ігор Задорожний. Чоловік каже – найважливіше, аби нове сучасне обладнання допомогло тернополянам стати здоровішими.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: “Серце до серця”. Cучасне медичне обладнання отримала офтальмологія обласної дитячої лікарні

Та не менш важливо, поправляючи здоров’я, не нашкодити йому. Новий томограф дозволяє на 75% зменшити променеве навантаження на пацієнта.

– Використовується мінімальна доза опромінення пацієнта, яка тільки можлива в галузі, і яка потрібна для отримання найкращої якості знімка, – пояснює представник компанії медобладнання Ольга Катрича.


Комп’ютерний томограф був необхідним, каже директор Тернопільського міського лікувально-діагностичного центру Петро Левицький. Адже завдяки такому обладнанню можна швидко і точно визначити діагноз і почати лікувати хворобу.

– Обстеження можна пройти повністю всіх органів і систем. Чому він такий от потужний цей томограф – за 0,4 секунди, це з кроком півміліметра, можна охопити ділянку 16 сантиметрів і провести детальніше обстеження, щоб виявити всі зміни, всі патологічні утвори найменші в організмі, – розказує директор КП “Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр” Петро Левицький.

– Це вперше, напевно за всю історію, місто мало можливість придбати комунальну таку установку за кошти міста. Власне, саме тому ми зможем надавати цілому ряду тернополян безкоштовні послуги. Вони будуть мати можливість тут пройти обстеження за ціною значно нижчою, ніж та, що в інших медичних закладах, де працюють комерційні установи, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Щоб пройти обстеження на комп’ютерному томографі, необхідно отримати направлення профільних спеціалістів. Послуга платна, адже в іншому випадку Центр не зможе забезпечити утримання та технічне обслуговування діагностичної апаратури.

Попри це, деякі категорії тернополян – а це близько 70 тисяч осіб, матимуть пільги. Зокрема, безкоштовно проходитимуть томографію учасники бойових дій та інваліди війни І-ї групи. Пройти обстеження за собівартістю зможуть інваліди І-ї та ІІ-ї групи, інваліди війни ІІ-ї та ІІІ-ї групи, учасники війни та АТО, ліквідатори аварії на ЧАЕС І-ї та ІІ-ї категорії.

Для власників «Карти тернополянина», членів благодійного фонду «Лікарняна каса міста Тернопіль», ветеранів та груп людей з інвалідністю передбачена знижка 10%.