![im-Wisla-opeartion-00](https://tv4.te.ua/wp-content/uploads/2023/04/im-Wisla-opeartion-00-640x412.jpg)
28 квітня 1947 року о 04:00 ранку шість польських дивізій та відділи Корпусу Безпеченьства Публічного оточили території, на яких проживали українці. Цей день і став початком примусового переселення, яке ввійшло в історію під назвою операцію “Вісла”. Польської комуністичної влада депортувала все українське населення з південно-східних регіонів Польщі Лемківщини, Холмщини, Надсяння та Підляшшя до її північно-західних земель. З нагоди вшанування 76-тих роковин операції “Вісла” у Тернополі біля пам’ятника жертвам депортації зібрались небайдужі, аби вшанувати їхню пам’ять.
Деталі у сюжеті.