Головна Головні У Тернополі вшанували 78-му річницю з Дня народження В’ячеслава Чорновола

У Тернополі вшанували 78-му річницю з Дня народження В’ячеслава Чорновола

546

vlcsnap-2015-12-24-15h46m29s788«Україна починається з тебе» – казав колись В’ячеслав Чорновіл. Сьогодні це звучить не менш актуально. У Чорновола сьогодні день народження. У1937 році народився визначний борець за свободу України, один із провідних правозахисників і дисидентів В’ячеслав Максимович Чорновiл, український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в’язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 1980-х – 90-х років. Чорновіл став символом боротьби за Україну. Вся репресивна машина СРСР виявилася не спроможною зламати українця. Він був одним із ініціаторів проголошення Декларації про суверенітет та Акту проголошення Незалежності України. Герой України (2000 року, посмертно).

Тернопіль – серед міст України, де вшанували 78-му річницю з Дня народження В’ячеслава Чорновола. Його поминали молитвою, згадували життєвий шлях. А до його барельєфу, що у центрі міста, поклали квіти.

– Міг би ще трудитися і трудитися на благо його вимріяної, вибореної України. Та так не сталося. Щоразу ми, чорноволівці, приходячи на це місце барельєфу героя, згадуємо рядки поета-тернополянина Володимира Базилевського: “Щоб полюбити – спершу треба вбити”, – говорить завідувач кімнати-музею В’ячеслава Чорновола Омеляна Парило

– Ми, тернополяни, горді тим, що В’ячеслав Чорновіл був обраний депутатом Верховної Ради саме від Тернополя. Саме тут він працював, саме тут була його приймальня, тут він працював, спілкувався з людьми. Тут живе його чимало друзів, побратимів, соратників. В Тернопол лишилась пам’ять про Чорновола. В Тернополі люблять і пам’ятають Чорновола. У нас є вулиця Чорновола, у нас є чудовий навчальний заклад В’ячеслава Чорновола. В нас є цей барельєф, біля якого щороку збираються люди. Але саме головне, що пам’ять про Чорновола живе в серцях тернополян, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Разом із іншими видатними діячами В’ячеслав Чорновіл започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів, був одним із ініціаторів створення Української гельсінської спілки. Кілька разів ув’язнений за «антирадянську пропаґанду», перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні. Пробув у неволі 17 років. Був головою Львівської обласної ради та Народним депутатом України. В’ячеслав Чорновіл балатувався на пост Президента України. Тоді вибори виграв Леонід Кравчук.

Це кадри з місця загибелі політика. У березні 1999 року Вячеслав Чорновіл загинув в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Автомобіль Чорновола врізався в «КамАЗ» з причепом, який розвертався посеред шосе. Винні у його смерті досі не названі.

Коментарі

1 коментар

  1. Омеляна Омелянівна як завжди на висоті

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here