додому Головні У Тернополі відзначили 25-річчя від заснування “Асоціації жінок України”: як це було?

У Тернополі відзначили 25-річчя від заснування “Асоціації жінок України”: як це було?

619

“Жінки. Мир. Безпека.”: під такою назвою у Тернополі відбувся перший громадський форум, приурочений 25-літтю з часу заснування громадської організації “Асоціація жінок України” – однієї з перших на Тернопільщині жіночих правозахисних організацій.

“Завдання і виклики, які сьогодні стоять перед українським рухом, перед жіночими організаціями, є надзвичайно важливими. Тому ми обрали такий формат урочистого дійства, як громадський форум “Жінки. Мир. Безпека.” Сьогодні левова частка безпекових питань має стосуватися саме жінок, адже вони зазвичай найбільше стають жертвами цієї війни”, – розповіла Лариса Римар, голова правління “Асоціації жінок України”.

До форуму долучилися більше 30 жінок – це тернопільські громадські діячки, волонтерки, науковиці, депутатки, медійниці, підприємиці та мисткині. Жінки обговорили проблеми розвитку жіночого підприємництва під час війни, посилення ролі жінок у політичних та миротворчих процесах, жіноче лідерство в системі роботи органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

“Вважаю, що сьогодні в час такої страшної війни в Україні, жінки мають об’єднуватися для того, щоб конструктивно діяти, не боятися приймати рішення, а також допомагати Збройним силам України, родинам загиблих, родинам військовослужбовців”, – зазначила Ірина Шумада, депутатка Тернопільської обласної ради.

Відвідала форум та доєдналася до обговорення активних проблем, з якими зараз стикаються жінки і Перша голова правління “Асоціації жінок України” Галина Решетник.

“Ми дійсно дуже потужно почали. Працювали з багатьма іншими громадськими організаціями, і не тільки з Тернополя, а й з Києва, Вінниці, Хмельницька, Львова. Мені навіть зараз складно їх перелічити”, – поділилася з нами вона.

Олеся Капуш, голова правління “Спілки Жінок Тернопільщини” та членкиня Правління “Спілки Жінок України”, розповідає, що вже тривалий час їхня організація співпрацює із “Асоціацією жінок України”, і завдання сьогодні у жінок – спільні.

“Наша єдина важлива ціль на сьогодні – це якомога швидше приблизити нашу перемогу. Кожна жінка, будучи в нашій громадській організації чи поза нею, працює над тим, щоб перемога і мир прийшли якнайшвидше”, – додала Олеся Капуш.

Останнім часом в Україні все рідше виникають суперечки про роль жінки в суспільстві, її соціальне становище і покликання, бо жінки довели, що пліч-о-пліч із чоловіками на рівних можуть і працювати, і воювати, і разом наближати перемогу.