додому Головні У Тернополі відзначили 179-річчя з Дня народження Володимира Лучаківського

У Тернополі відзначили 179-річчя з Дня народження Володимира Лучаківського

1264

179 річницю з Дня народження справжньої легенди Тернополя – першого бургомістра етнічного українця Володимира Лучаківського -відзначили 19 березня біля його могили на Микулинецькому кладовищі панахидою та покладанням квітів. Вшанувати відомого тернополянина та українця прийшов міський голова Тернополя Сергій Надал та представники громадськості.

Українського бургомістра Володимира Лучаківського у свій час називали найкращим міським головою. Він поєднував у собі професійні якості господарника та управлінця. Завдяки Лучаківському, у Тернополі з’явилось електричне освітлення, телефон, водогін. Крім того, він був видатним письменником, драматургом, громадським діячем та справжнім лідером громади міста.

– Понад 30 років праці при магістраті, 30 років адвокатської практики, захищаючи самі знедолені верстви нашого міста – ремісники, селяни, збідніле міщанство, і власне його праця була настільки потужною, що коли були вибори до магістрату на посаду бургомістра при маленькій чисельності українців, здобуде цю посаду Володимир Лучаківський – перший з року українець, – розповідає історик, бібліотекар бібліотеки-музею “Літературне Тернопілля” Оксана Лехіцька.

Володимир Лучаківський очолював товариство «Руська бесіда» та філію «Просвіти», був засновником багатьох українських культурних установ. Пам’ять про відомого земляка у Тернополі бережуть. 19 березня, у 179-у річницю з Дня народження Лучаківського, влада міста, священники та громадськість зібрались біля гробівця відомого тернополянина на панахиду.

– Це було в жовтні 94 року, виконком уже другої каденції прийняв рішення назвати вулицю на Дружбі Новозбручанську вулицею Лучаківського. Ну і так ми її тоді назвали. Хоча пізніше було встановлено, ми на 94 рік ще не знали, що в період Австро-Угорщини і Польщі в Тернополі була вулиця Лучаківського в районі Старого Парку, – каже історик, краєзнавець Павло Сливка.

– Власне, сьогодні ми вже маємо вулицю імені Лучаківського, сьогодні ми маємо пам’ятні дошки, сьогодні в історії міста Тернополя є окремий розділ, який розповідає життя і діяльність Володимира Лучаківського. Кожного року ми кращим тернополянам вручаємо премії Володимира Лучаківського. Я дуже сподіваюсь, що він буде надихати всіх нас заради розвитку нашого міста, заради розвитку нашої громади, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.

Цього року вперше з моменту поховання першого українського бургомістра Володимира Лучаківського відновили гробівець на місці його поховання. Роботи з реставрації були проведені за кошти благодійників та меценатів.