додому благоустрій У Тернополі цього року спорудять екстрим-парк

У Тернополі цього року спорудять екстрим-парк

346

vlcsnap-2015-03-25-16h48m02s253У Тернополі цього року спорудять екстрим-парк. Облаштують його у парку “Топільче”, а не на бульварі Куліша як планувалося раніше.  Представники екстрим-спільнот погодилися на таку пропозицію міськради.

Екстрим-парк спорудять не на бульварі Куліша, як планували раніше, а у центральній частині міста – у парку “Топільче”. Тернопільські спортсмени на спільній зустрічі у міськраді наголосили: облаштовувати екстрим-парк на бульварі Куліша недоцільно, бо їм буде незручно добиратися, крім того вони попросили розмістити екстрим-парк не у спальному районі, а у іншому тихому районі або у парковій зоні.

– Головною вимогою було, щоб скейтпарк не був у спальному районі. Тому що в спальному районі буде шум і, відповідно, будуть скарги від жителів в ту саму міськраду. Тобто, якщо він буде у парку не в спальному районі і там буде світло, в нас впринципі влаштовує будь-яке місце розташування, – розказує Артем Пилипчук, який катається на скейті.

– Враховуючи звернення багатьох молодіжних активістів, які люблять займатися екстримальними видами спорту, вони наполягали на тому, що масив Сонячний їм категорично не підходить, це їх не влаштовує, просять врахувати їх думку. Відбулась додаткова нарада з ними в управлінні сім’ї, молоді і спорту, враховуючи їх побажання, ми знайшли можливість і екстрім-парк збудують на території парку Топільче, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Наразі переоформляють необхідну документацію, після цього працівники приступлять до спорудження екстрим-парку, зокрема й облаштування спеціальних конструкцій. Усі роботи планують остаточно виконати до Дня міста, проте можливо відкривати екстрим-парк будуть швидше – до Дня молоді.

– Скейтери, наша спільнота, уже багато років чекають на скейтпарк, він дасть поштовх розвитку цього спорту в Тернополі. Можу навести елементраний приклад, у мене вдворі на Морозенка, зремонтували дорогу і як тільки зремонтували дорогу, одразу з’явилося купу дітлахів зі скейтами і всі катаються. Рівний асфальт і по ньому вже можна їздити. Скейтпарк – це буде наступний крок, – каже Артем Пилипчук.

– Ми передбачаємо можливість заняття екстремальними видами спорту не тільки скейтерів. Там зможуть займатися і скейтери, і ролєри, бейміксери. Ми також плануємо виділити майданчик для велосипедистів. Це буде багатопрофільний екстрим парк. Тому кожен спортсмен, який займається екстримальними видами спорту, знайде свою ділянку на цьому скейтпарку і зможе повноцінно займатися спортом в цивілізованих умовах, – пояснив начальник управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міськради Микола Круть.

На бульварі Куліша, де попередньо планували встановити екстрим-парк також вcтановлять спортивний майданчик, каже міський голова Тернополя.