додому благоустрій У Тернополі триває двомісячник благоустрою, що стартував 15 березня

У Тернополі триває двомісячник благоустрою, що стартував 15 березня

440

Сходові клітки, дахи, вулиці та дитячі майданчики – ремонтують і прибирають у кожному дворі. Ми продовжуємо розповідати вам про те, як проходить у місті весняний благоустрій. Цього разу наша знімальна група побувала в одному з найбільших будинків Тернополя.

106-й будинок на проспекті Степана Бандери, довжиною у 175 метрів. Тут 10 під'їздів. Серйозною проблемою для мешканців були входи у них. Дахи текли та обсипались.

Мирослава Миколаївна, мешканка будинку №106 на проспекті Степана Бандери: "Дашки треба було робити обов'язково. В нас ще минулого року зробили. Бо як дашка нема, то воно тече по стіні, розвалюється. То обов'язково треба робити… То ж получається аварійний вхід в під'їзд. Як тоді зайти в під'їзд? Фактично квартира починається з під'їзду. Як в нього зайти, якщо тече і капає на голову?"

Ремонт дахів над входами у під'їзди почали у минулі роки. Нині доводять до пуття решту.

Роман Савула, начальник ЖЕК №13 Тернополя: "Зараз зроблено ще 4 дашки, ще залишилося 6. Каркаси на них вже виконані, завтра буде вже оцинкована бляха і до кінця тижня, думаю, ще 4 з них буде перекрито. Наступні 2 ще будуть на наступному тижні".

Зробити всі дахи одразу не могли, бо кожен обходиться у тисячу гривень. А крім них в будинку були й серйозніші проблеми. У 2011-му тут замінили покрівлю. Згодом – лежак холодної води.

Роман Савула, начальник ЖЕК №13 Тернополя: "Ми створювали ОСББ і виділялися кошти з міського бюджету. І ми таким шляхом виконувати ремонт капітальний покрівель. Дуже багато, особливо 2008 рік, 2010, 2012, було по 2-3 будинки виконано. Це дало ефект. Бо коли робити поточний ремонт в місцях протікання, воно мало що дає. А капітальний – повністю рубіроїдом, тоді воно дає ефект".

Приглядаються мешканці й до парапетів будинку. Поки комунальники оноволи трохи менше половини. Та пам'ятають і про решту. На них треба 30 тисяч гривень. Як тільки зійде сніг – активніше візьмуться за благоустрій дворів. Попереду – обрізання та омолодження дерев, прибирання та ремонт дитячих майданчиків, встановлення додаткових лавок. Підтримують комунальників і самі мешканці будинку. Кажуть, влітку їх двір не лише чистий, а й квітучий.

Мирослава Миколаївна, мешканка будинку №106 на проспекті Степана Бандери: "Під чиїми вікнами, ті і доглядають за клумбами. Я тут клумби не маю, але стараюся, щоб було чисто і щоб не смітити… І всюди є квіти, біля кожного під'їзду".