додому суспільство У Тернополі створили регіональне відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад

У Тернополі створили регіональне відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад

430

Україна потребує реформ органів місцевого самоврядування і регулювання земельного питання. На це потрібна воля держави і її підтримка, а ще – висока свідомість селянина. Контролювати і лобіювати питання села покликана громадська організація – Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад. Сьогодні у Тернополі створили її регіональне відділення.Майже 30% українців живуть у селах. Це вони, попри не найкращі умови життя і праці, з особистих господарств дають внутрішньому ринку 55% продукції: молока, м'яса, овочів і фруктів. Тернопільщину завжди вважали аграрною. Тих, хто працює і сподівається на краще, в нашій області щороку меншає і не лише у селах.

Юрій Желіховський, заступник голови Тернопільської ОДА: "За останні часи область втратила чисельно. За новітні роки ми втратили 100 тисяч населення, потребує докорінних змін соціальна, комунальна інфраструктура. Регіон наш – дотаційний. Із 663 бюджетів місцевих лише 8 – самодостатні. Решта фінансуються із Києва".

Меншає у селах і кількість малих і середніх господарств.

Микола Фурсенко, голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад: "Сьогодні, на жаль, села втратили за останні роки біля 30% середнього та дрібного бізнесу. Це дуже болюче питання, яке слід найближчим часом покращити".

Покращити ситуацію мають намір українці законодавці. Вони готують до чергового розгляду проект земельної реформи і роблять ставку на малі і середні сільгосппідприємства як такі, що найкраще відповідають сучасним вимогам українського села. Бути господарем на селі навчають україців і міжнародні організації. Вони реалізовують проекти, проводять конкурси, практичні заняття, аби активізувати сільську громаду.

Микола Фурсенко, голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад: "У всьому світі сільській громаді приділяється дуже велике значення. У нас 33% насення проживає в селі, але до них найменше уваги з боку держави. Якщо Європейська країна отримує 49 мільйонів євро на розвиток європейських територій, то у нас жодна гривня до нас не дійшла".

Під час зустрічі оприлюднили ставлення українців до земельної реформи. 53% опитаних аграріїв та власників земельних паїв проти запровадження ринку земель в Україні.