додому Головні У Тернополі прихильники зимового плавання традиційно на Водохреще занурювалися у крижану воду

У Тернополі прихильники зимового плавання традиційно на Водохреще занурювалися у крижану воду

652
Традиційного кожного року на Богоявлення сміливці купаються в освячених водоймах, щоб очистити тіло і душу. Вважають, що саме на Йордан вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх упродовж року, а також лікує тілесні й духовні хвороби. У Тернополі прихильники зимового плавання занурюються у крижану воду на території парку “Сопільче”. Як відбулось святкове купання цьогоріч, цікавилися наші кореспонденти.
Цьогоріч в Україні вперше святкують Богоявлення за новим календарем. Вважається, що цього дня вода в озерах та річках набуває цілющих властивостей. Найбільш відомий обряд на Йордан – купатися в ополонці. Його пов’язують з лікувальним властивостями йорданської води. Тернополяни традиційно занурюються біля клубу любителів загартовування “Нептун”. Пані Юлія прийшла цьогоріч зі всією сім’єю, чоловіком та двома доньками.

Зануритися у крижану воду наважилися не лише люди з досвідом в моржуванні, але і ті, хто вирішив зробити це вперше.

Купання на Водохреще на території клубу “Нептун” відбувається вже 28 років поспіль – з 1996 року. Ті, хто тоді були початківцями в моржуванні, зараз вже професіонали, розповідає один із засновників клубу зимового плавання у Тернополі – Василь Сидорчук/

Лікарі наголошують, що занурення в крижану воду для людей, які не мають досвіду, або мають проблеми зі здоров’ям, під час святкувань є небезпечним. Якщо ж ви все ж вирішили випробувати себе, то потрібно заздалегідь проконсультуватись у свого сімейного лікаря щодо стану організму та можливих ризиків для здоров’я.