додому АТО У Тернополі буде хостел для бійців АТО

У Тернополі буде хостел для бійців АТО

768

vlcsnap-2015-01-21-18h13m42s130У Тернополі буде хостел для бійців АТО. Допомагати тим, хто повертається з війни, взялась нещодавно створена громадська організація «Товариство ветеранів АТО». У Тернополі її роботу координуватиме відома волонтерка Майдану Єлизавета Шапошник. Приміщення для хостелу вже знайшли, усіх, хто може допомогти в його облаштуванні, просять долучатись.

Вони повертаються з поля бою і часто залишаються один на один зі своїми проблемами. Бійці АТО, які замість жити, працювати і любити на мирній території, через мобілізацію чи добровольцями пішли на фронт, приїжджають звідти іншими людьми. Щастя, якщо живими і цілими, проте точно іншими. Людьми, які бачили жахіття війни та смерть побратимів.

– Зараз буде відбуватися демобілізація. Квітень-травень місяць – перша хвиля демобілізації, тобто будуть відпускати тих людей, які рік часу прослужили. І, повірте, ми будемо мати дуже серйозний великий наплив військовослужбовців, які перебували в зоні АТО, але без соціальної державної підтримки. Будемо мати тих військовослужбовців, які будуть потребувати цієї соціально-державної підтримки як і морально, і психологічно, і в деяких випадках фізично. Ми маємо зараз військовослужбовців, які поранені, які залишилися каліками, є сім’ї, які втратили своїх годувальників, – розповів представник Збройних Сил України Володимир Малишевський.

Держава, каже Володимир Малишевський, відсторонилась від нагальних проблем, а допомога хлопцям потрібна негайно. Сам він прийшов у відпустку додому, проте є хлопці, яким повертатись нікуди. Поки вирішують, як жити далі, їм треба десь поселитись. Для таких в Україні починають створювати мережу хостелів.

– Зараз вже в Києві заснований хостел для бійців АТО, там харчування відбувається за волонтерської допомоги,тобто бійці, які мають в Києві справи або просто хочуть відпочити туди приїжджають… Деякі бійці до війни знімали житло, потім пішли добровільно воювати або через мобілізацію і тому перестали знімати, а потім ці проблеми важко вирішити, – говорить боєць батальйону «Айдар» Віктор.


Міні-хостел відкриють і в Тернополі. Допомагати бійцям взялась нещодавно створена громадська організація «Товариство ветеранів АТО». В нашому місті її координує Єлизавета Шапошник.

– Делаются эти мини-хостелы для того, чтобы бойцы, кто уже ранен, кто уже пришел на гражданку и остался здесь. Ну, много просто ребят с оккупированной территории, то есть дома, у кого просто разбиты, семью, детей вывозят в более безопасные места, а сами дальше остаются воевать…

Будем созывать всех волонтеров, врачей, массажистов тоже, потому что разрабатывать так, сказать мышцы после ранение, все необходимое, и психологов в первую очередь, – каже волонтер Єлизавета Шапошник.

Приміщення для хостелу на тридцять осіб за невелику платню знайшли в Гаях Чумакових неподалік Тернополя. На черзі – його ремонт. Там облаштують і склад для збору допомоги. Роботи попереду чимало, тому волонтери будуть раді будь-якій допомозі. Звертатись просять за номерами телефону: 066 679 74 19 або 098 256 16 59.

Тим часом небайдужі люди вже відгукуються, кажуть волонтери. Вчителі зголошуються працювати з дітьми бійців, сім’ї яких не можуть оплатити репетиторства, юристи допомагають відновити документи, оформити статус бійця АТО чи оформити пільги, а стоматологи – безкоштовно лікують солдатів.

– Дійсно, проблема з зубами, це однозначно. Навіть сам, перебуваючи там, випало дві пломби. Звернутись кудись в Тернополі – за гроші. А зарплата затримується. Навіть такі мінімальні потреби, які повинні забезпечувати військовослужбовцям, винагорода за 2 місяці не поступила. 15 числа зарплата не виплачена, – розказав Володимир Малишевський.