Головна благоустрій У Тернопільський став випустили 6 тонн риби

У Тернопільський став випустили 6 тонн риби

605

vlcsnap-2015-06-19-17h21m35s82Тернопільський став зариблюють. У водойму вкинули 6 тонн риби, а це білий амур, короп та товстолоб. За процесом слідкували громадські активісти, які особисто перевірили її на якість. Тепер, аби риба змогла розмножитись та вирости, її потрібно охороняти.

Тернопільський став зарибили за рекомендацією екологів, аби зберегти його екосистему, омолодити рибу та природнім способом подолати цвітіння водойми. Закупили рибу у одному із фермерських господарств Тернопільщини, яке виграло тендер. Однорічних білого амура, товстолоба і коропа вкинули у став 6 тонн.

– Короп – елітної породи, венгерський. Він не лускатий, голий. Буде мати дуже гарний приріст і може дорости до 50 кг. Це для озера нашого дуже добре на перспективу для змагань, і так для людей – великих розмірів буде рости. Товстолоб буде фільтрувати рибу – це для екосистеми, амур – поїсть трав’янистості, – розповів директор громадської організації «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля» Андрій Об’єщик.

– Тут буде їй добре, бо тут є великі площі нагулу, є природня кормова база суперова, особливо для рослиноїдних видів риб. Ми думаємо, що вона буде тут собі рости-процвітати, – говорить  головний рибовод фермерського господарства Денис Коваль.

Уся риба, якою зариблили став, доїхала жива. За тим, аби у воду потрапила та сама, що і в документах, слідкували представники міської ради та громадські активісти. Останні особисто перевіряли і якість риби. Тепер, кажуть, її потрібно охороняти, про це вже домовились із міським головою.

– По-перше, риба однорічна, вона одразу знайде собі місце в ставі. Вона не буде сконцентрована в одному місці, ловити її сітками ніхто не буде. Виловити таку кількість риби на вудочку – це нереально. По-друге, тому що сьогодні вже є свідомі тернополяни, є громадські активісти, які зможуть проконтролювати цей процес, а не тільки працівники правоохоронних органів, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Звертаються активісти до рибалок, адже зараз короп сильно клює на вудку.

– Не ловити, не брати цю рибу. Тому що рибаки ставляться дуже агресивно до цього, побачать, потім щоб ніхто ні на кого не обіжався, бо шкода такої риби. До 25 см. згідно із правиль любительського рибальства забароняється брати таку рибу, – закликає Андрій Об’єщик.

Востаннє зариблювали став близько шести років тому. Восени сюди випустять ще кілька тонн риби. Андрій Об’єщик каже, став треба потроху зарибнювати щороку. У перспективі Тернопільський став може зацікавити міжнародний рівень змагань із лову риби.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here