додому благоустрій У Тернопільській міські раді представили удосконалену і упорядковану містобудівну документацію

У Тернопільській міські раді представили удосконалену і упорядковану містобудівну документацію

485

vlcsnap-2014-12-09-16h39m12s216Будівництво Міжнародного автовокзалу у Тернополі, зведенння льодового палацу, розвиток мікрорайонів Кутківці і Пронятин, детальні плани і схеми, зміни до генерального плану забудови міста. Про це сьогодні розповіли у Тернопільській міській раді, звітуючи про упорядкування містобудівної документації. Усі документи в електронному варіанті – уже на сайті міської ради. Ознайомитись з ними може кожен охочий.

Головний архітектурний документ міста – генеральний план змінений і доповнений був затверджений на сесії Тернопільської міської ради у 2010 році. До цього упродовж 35 років зміни до документа не вносились.

– На даний час ми його маємо, можемо використовувати і самі громадяни можуть визначати, що заплановано, що знаходиться на території, які перспективи, які межі нашого міста, в якому напрямку ми можемо розвивати територію щодо її забудови, – розповідає начальник управління містобудування, архітектури та кадастру ТМР Василь Бесага.

На основі генерального плану фахівці розробили і план зонування міста. У ньому кольорами розмежовані території за призначенням: житлово-громадська забудова, промислова чи рекреаційна зона. Ще один містобудівний документ – схема червоних ліній магістральних вулиць. Це головні дороги обласного центру. Фахівці вивчають їх транспортне навантаження і пропускні можливості, а також необхідність проведення заміни і розширення інженерних мереж. Почали розробляти у міській раді і схему житлових вулиць. Старі споруди центральної частини міста покликаний захищати історико-архітектурний опорний план. У 2015 в планах містобудівничих – коригування шостого мікрорайону біля Підволочиського шосе.


– Враховуючи, що є інвестиційні пропозиції і є певна концепція для того, щоб розвантажити центральну частину в районі вулиці Живова, де в принципі є автовокзал, але, враховуючи, що ми йдемо до Європи, бажано було б, що європейського рівня був міжнародний автовокзал і знаходився в більш такому привабливому місці, а, враховуючи, що у нас є аеропорт і він, можливо, запрацює. І на будівництво автовокзалу є інвестори, які готові розглянути питання про будівництво того автовокзалу, – каже Василь Бесага.

Сучасними мікрорайонами із безперебійним як автобусним так і тролейбусним сполученнями, відповідною інфаструктурою мають стати Кутківці та Пронятин. Карта розвитку мікрорайонів – уже на сайті міської ради.