додому духовність У римо-католиків триває Страсний тиждень

У римо-католиків триває Страсний тиждень

770

У римо-католиків триває Страсний тиждень. Сьогодні у них розпочинається Тридення, в четвер ввечері напередодні Великодня у католицьких храмах відправляють месу на згадку про Святу вечерю Ісуса Христа і апостолів, встановлення Євхаристії та священства. Завтра, у Страсну п'ятницю, католики беруть участь в особливих богослужіннях Хресного шляху і Страстей Господніх. А всередині храмів організовують урочисту процесію до спеціально відведеного місця, що символізує Гріб Господній. Великдень католики святкуватимуть у неділю, 31 березня.

В латинському обряді католики напередодні Воскресіння Господнього відзначають три святі дні – Тридення. Все починається ввечері в четвер, де згадуюють останню вечерю Ісуса Христа, встановлення Святої Тайни Євхаристії та Таєнства священства. По закінченні святої меси, Пресвяті дари Ісуса переносять до так званої "темниці" – місця, яке пригадує людині, події, що відбулися в ніч з четверга на п'ятницю: ув'язнення Ісуса та засудження на смерть. У Страсну п'ятницю католики йдуть в храм, аби поклонитися розп'ятому на хресті  Ісусу.

– Пів сьомої буде  Хресна дорога, а потім розпочинаються церемонії Великої пятниці. Там особливе є те, що на початку священник лягає хрестом, то є така молитва покутна за всіх. Потім є довга літургія слова про страсті Христові. В Страсну п'ятницю є читання Євангелія Святого Івана. Пізніше маємо теж адорацію Христа, люди підходять і цілують хрест, – розповів настоятель парафії Воскресіння Господнього РКЦ отець Андрій Маліг.

Велику Суботу більшість людей проводять в тихих молитвах і роздумі про таїнство Спасіння, а також освячують паски та інші дари Господні.

– Звичай римо-католицької церкви заведено так, що посвяченя страв на стіл проводять вранці і десь до обіду. В цьому храмі чи в каплиці на Микулинецькому кладовищі там о 10, 11 годині, а тут десь о 9, 10, 11 годині проводять посвячення страв. З дітьми люди приходять, то все відбувається так урочисто, так гарно, радісно, бо то вже пахне святами, – каже отець Андрій.

У суботу ввечері о 19 на парафії Воскресіння Господнього в Тернополі з освячення вогню розпочнеться Вігілія Пасхальна. А в неділю, 31 березня, на свято Воскресіння Господнє святі меси відправлятимуть о 6:30, о 10 ранку англійською мовою та о 12 та 18 – українською мовою.