додому духовність У неділю, 14 квітня, центральними вулицями Тернополя пройшла Хресна дорога

У неділю, 14 квітня, центральними вулицями Тернополя пройшла Хресна дорога

448

У неділю, 14 квітня, центральними вулицями Тернополя пройшла Хресна дорога. Розпочалась вона від Катедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці і пройшла вулицями Руською, Грушевського та Листопадовою. Тривала хода 2,5 години, а участь у ній взяли близько 15 тисяч вірян, повідомив наприкінці ходи Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Української греко-католицької церкви Кир Василій Семенюк.

Хресна хода відображає Хресну дорогу Ісуса у Страсний тиждень. Терпіння Спасителя відображені у чотирнадцяти стаціях. Хресна дорога допомогає людям розважити над терпіннями Ісуса Христа і задуматись над власною поведінкою.

Учасниця Хресної дороги: "Треба, щоб були люди наші людьми, щоб все думали про другу людину і в житті, і в родині, щоб помагали і терпіли, як Ісус Христос терпів, щоб не нарікали ніколи. Які  б людина не мала гріхи, треба молитися, ходити до сповіда, а ніколи не треба ніби людина слаба, ніби шо. А тільки молитися і Бог допоможе".

Учасник хресної дороги: "Приклад віри, спокути, надії і життя вічного".

Перед тим як розпочати хресний хід, до людей із благословінням звернувся Кир Василій Семенюк, який разом з десятками священиків очолив Хресну дорогу.

Кир Василій Семенюк, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ: "То нехай Господь благословить нам цей хресний хід, щоб ми ідучи і роздумуючи нажд муками і страстями Ісуса Христа замислилися над своїми гріхами і перемінились і вже вернулись після хресної дороги вже іншою людиною – людиною божою, людиною з Христом у свому серці, тож нехай Господь благословить нам цей хресний хід".

До Хресної дороги, яка проходила центральною частиною міста долучились близько 15 тисяч людей. А дерев'яний хрест – символ страждань Ісуса, по черзі несли представники влади, освіти, культури, науки, медицини, духовенства, молодіжних організацій та засобів масової інформації.