
У християн сьогодні Навечір’я Богоявлення. Вони йдуть до храму на урочисте богослужіння, де відбувається обряд водосвяття.
– Відбувається вже перше водосвяття, велике водосвяття, де вже з тою водичкою, в традиції є, в народі, що люди, заким не вип’ють тої води, не їли ніякої страви. Йшли до церкви, набирали святу воду, несли її додому і таким самим чином ділилися нею з рідними, близькими, – розповідає священик Архикатедрального собору Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці отець Ярослав Шевчук.
Від ранку біля Тернопільської архикатедри тернополяни набирають свяченої води на вечір. Йорданська вода є цілющою для душі та тіла, запевняють священики.
– Ми вечір даємо до страв воду, окроплюєм оселю, хату окроплюєм хату. Тай так святкуєм.
Увечері, 18 січня, традиційно українці мають голодну кутю, або ж другий святвечір. Весь день та увечері віруючі люди нічого не їдять – постують. Сідають вечеряти, коли вже засяє вечірня зоря. За вечерею всією родиною потрібно розділити просфору та воду в знак єдності.
А вже наступного ранку, 19 січня, віряни святкують Богоявлення. Це день, коли Ісус Христос прийняв хрещення від Іоана Хрестителя, тим самим розпочавши свою місійну діяльність.
– Об’являється Господь триєдиний. Ісус Христос, який приходить хреститися на Йорданські води від Іоана хрестителя, і голос отця, який сповіщає: “Це є син мій улюблений”. І також дух святий, який сходить у вигляді голуба при хрещенні на Ісуса Христа, – каже отець Ярослав.