додому Головні У музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини відкрили виставку «Звитяжці. Пам’яті тих, хто повернувся...

У музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини відкрили виставку «Звитяжці. Пам’яті тих, хто повернувся на щиті»

439
У музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини відкрили виставку “Звитяжці. Пам’яті тих, хто повернувся на щиті” мисткині Ірини Чмелик з Івано-Франківська. Художниця представила портрети 57 загиблих військовослужбовців із різних куточків України. Серед портретів є зображення двох захисників із Тернопільщини.

“Метою цієї виставки є не тільки вшанування пам’яті Героїв, але й мова про те, що потрібно вірити в те, що ми будемо жити Україні, якою її хотіли бачити Герої”, – розповіла художниця Ірина Чмелик.

Серед експонатів – портрети двох воїнів з Тернопільщини: Ігоря Конотопського з Великих Бірок та тернополянина Ярослава Кондратюка. На відкриття виставки прийшли їхні рідні. Дружина Ігоря Конотопського Людмила розповідає: в перші дні повномасштабного вторгнення її чоловік добровольцем вступив до лав 105-ї бригади тероборони.

“Так сталося, що за іронією долі Ігор Конотопський назавжди залишився на прикордонні Сумщини, де знаходиться славне місто Конотоп”, – зазначила вона.

Людмила розповідає, що запрошення на виставку, серед експонатів якої – і портрет її чоловіка, було для неї сюрпризом.

“Для мене це було несподіванкою. Звичайно, що мене опановує хвилювання, я переживаю за кожного, кого знала і кого не знала, хто віддав своє життя за мир та незалежність в нашій державі”, – поділилася Людмила.

Також прийшли на виставку і батьки загиблого героя Ярослава Кондратюка. Матір розповідає, що служба в армії була життєвим вибором її 19-річногго сина. Згодом  він брав участь в АТО. Загинув під Запоріжжям 21 травня 2022 року.

“Війна для нас розпочалася 8 березня 2014 року, тоді, коли був взятий Крим. Тоді Ярослав служив в 30 бригаді. Їх перших тоді кинули на Красноперекопський перешийок для того, щоб стримувати російську навалу з Криму на Херсонщину, вони перші заїхали на позицію, допомагали міліції, яка тоді стояла. Тому війна для нас почалася з того періоду”, – розповіла нам мати Героя пані Ольга.

Виставка працюватиме у музеї упродовж місяця. Після цього портрети Ігоря Конотопського та Ярослава Кондратюка подарують сім’ям бійців.