додому духовність У Малій Іловиці Шумського району вшанували пам’ять святого Амфілохія Почаївського

У Малій Іловиці Шумського району вшанували пам’ять святого Амфілохія Почаївського

1535

Сотні вірян із різних областей України приїхали на Тернопільщину, аби вшанувати пам'ять святого Амфілохія Почаївського. У його рідному селі Мала Іловиця Шумського району відбулась Божественна літургія та посвячення 5 накупельних хрестів. Найближчим часом їх встановлять на храмі, який наразі добудовують у селі Мала Іловиця і про будівництво якого святий Амфілохій заповів ще 40 років тому. Сьогоднішнім репортажем "Провінційні вісті" розпочинають серію матеріалів про життя, діяльність святого, свідчення очевидців та людей, які особисто отримали зцілення від Амфілохія Почаївського.

Ще влітку минулого року тут, у селі Мала Іловиця, що на Шумщині, освятили хрест і почали зводити Святоамфілохіївський храм. Будівництво церкви, яке пророкував преподобний Амфілохій Почаївський 40 років тому, нині майже завершена.

Степан Барна, депутат Тернопільської обласної ради: "Перед самою смертю святий Амфілохій Почаївський, котрий жив навпроти, заповів, бо він завжди мав мрію збудувати собі капличку, він не мав такої можливості при монастирі, а тут хотів. І він сказав, заповів, що мене не буде, а капличка тут буде через 40 років".

Храм дерев'яний, зведений навпроти домівки преподобного Амфілохія – саме так заповідав преподобний. Швидкому будівництву церкви дивується і сам настоятель – протоієрей Андрій Лобунь. Розповідає: все з ласки Божої та благословення Амфілохія Почаївського.

Протоієрей Андрій Лобунь, настоятель храму Вознесіння в селі Велика Іловиця: "Чудо як для мене, бо я безпосередньо з цим зв'язаний, і до кінця не можу сам збагнути як це сталось, що за рік скажемо так, без таких явних спонсорів, які б могли багато вкласти в це будівництво, бо їх не було, по суті храм будується з пожертви простих людей. І це для мене ще один доказ того, що Преподобний хоче слави не одної особи, яка збудувала цю святиню, а весь люд, який любить церкву і саме він докладається".

Після того, як виготовлять куполи, освячені хрести засяють над храмом. До будівництва щиро прикладаються віряни, знають і допомогають люди з усієї України та з-за кордону. Уже невдовзі в Малій Іловиці має постати не лише храм, а й Святоамфілохіївський монастир.

Михайло Ратушний, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради: "Нещодавно єпископ Нестор та настоятель храму отець Андрій та духовники були в патріарха Філарета, Патріарх дуже хвилюється як йде будівництво, чи дерев'яна церква це добре, чи треба кам'яну ложити… Тобто, це під контролем Патріарха Філарета. Досвід минулого року показав, що ми багато зробили, громада багато зробила, церква зробила, щоб цей храм був, він перекритий, освячений. І з кожним днем, кожним роком буде робитись все більше".

Аби люди більше дізнавались про життя та чуда Амфілохія Почаївського, влада області планує включити село Мала Іловиця в обласну програму розвитку духовно-культурного музейного комплексу “Антонівці-округа”.

Сергій Тарашевський, перший заступник голови Тернопільської обласної ради: "Тернопільська обласна рада підтримує рішення синоду і в продовження цієї справи в планах збудувати монастир преподобного Амфілохія Почаївського. І в продовження програми "Антонівці і округа," дуже буде перспективним і релігійним паломництво і туристичний напрямок цієї чудової округи, тому, я думаю, дуже гарні програми ми почали і продовжуємо їх розвивати і підтримувати".

У наступному репортажі "Провінційні вісті" розповідатимуть про життя та чуда преподобного цілителя Амфілохія, про його досі незрозумілу смерть та свідчення очевидців.

попередня статтяТри тижні залишилося до початку ЗНО
наступна статтяСиноптики обіцяють на Тернопільщині дощі, грози і град