додому Головні У Кременці відкрили меморіальну дошку на честь 20 загиблих захисників – випускників...

У Кременці відкрили меморіальну дошку на честь 20 загиблих захисників – випускників місцевої Академії

900

Увіковічнити пам’ять про тих, хто віддав за Україну найцінніше – своє життя. У Кременці відкрили меморіальну дошку випускникам гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка, що полягли у російсько-українській війні. На ній закарбовано 20 імен наших Героїв. Наймолодшому загиблому захиснику було лише 19.

Діана Яремчук – дружина загиблого Героя Андрія Яремчука. До лютого 2024 впродовж 5 років захисник служив у Французькому легіоні. Та коли почалась повномасштабна війна, Андрій повернувся додому, щоб захищати свою сім’ю та країну. Захисник служив у підпорядкуванні ГУР МО України і був призначений командиром загону у спецпідрозділі “Артан”. Виконував бойові і секретні операції на передових позиціях фронту, зокрема, на острові Зміїний. На жаль, 17 жовтня 2023 року біля Куп’янська на Харківщині Андрій Яремчук прийняв свій останній бій. Розвідник отримав поранення несумісні з життям.

“Коли я йшла сюди, я йшла з гордістю за свого чоловіка. З гордістю за всіх чоловіків, які загинули. За синів. Мені дуже боляче і ця біль нестерпна. Але ми продовжуємо жити, ми продовжуємо пам’ятати і нести пам’ять”, – розповідає дружина загиблого Андрія Яремчука.