додому Новини У Кременці оголошено карантин через скаженого собаку

У Кременці оголошено карантин через скаженого собаку

998

У Кременці оголошено карантин через скаженого собаку. Тварина належить місцевій мешканці. У населеному пункті з 25 жовтня проводять оздоровчі заходи, таке рішення прийняли на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кременецькій райдержадміністрації. Загалом на Тернопільщині усі райони є неблагополучними щодо сказу серед тварин, повідомляють у головному управлінні “Держпродспоживслужби”.

Від початку року на Тернопільщині зареєстрували 2 випадки сказу серед продуктивних тварин. Зокрема, в Чортківському та Бучацькому районах захворіли корови. Епідеміологічна та ветеринарна служби занепокоєні, адже хворі тварини нерідко нападають і на людей. А домашні улюбленці на сказ почали хворіти все частіше. Щодо шляхів зараження домашніх та диких тварин сказом, то їх є кілька.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Спалах африканської чуми свиней зафіксували на Тернопільщині

– В основному як проходить зараження? В нас є популяція лисиць в декілька разів більша за норму. Норма має бути 0,5 особин на 1000 гектарів угідь. 1000 гектарів – 10 квадратних кілометрів. А їх в окремих районах деколи і 5, і 6. І навіть проблема в тому, що багато мисливців, шкури скажем так, не такі вже й дорогі і багато мисливців, знаючи цю ситцацію, навіть не хочуть стріляти їх, навіть якщо стріляють, то лишають. Навіть якщо ту лисицю застрелили десь в лісі, прийшли кабани, порозносили, – розповідає начальник відділу організації протиепізоотичних заходів ГУ “Держпродспоживслужби” в Тернопільській області Володимир Марків.


А ще непоодинокі випадки, коли лисиці самі забігають у двори, і навіть оселі людей, каже Володимир Марків. Ще однією причиною поширення сказу у Тернополі та області є безпритульні тварини. Щодо профілактики сказу в Україні, і на Тернопільщині, зокрема, то це в основному – вакцинація. Щеплюють переважно собак, а у випадках спалахів захворювання – і велику та дрібну рогату худобу, коней та інших домашніх тварин.

– Є вакцина від сказу. Проводиться вакцинація, в нас в плані є десь в межах 120 тисяч собак в плані щороку для вакцинації. Но скільки їх точно – ніхто не може сказати. Якщо навіть зараз управління статистики надає дані навіть по таких тваринах, продуктивних, а про собак – їх ніхто ніколи не рахував, – каже Володимир Марків.

Відсутність обліку серед безпритульних тварин є чи не найбільшою проблемою щодо поширення сказу на Тернопільщині. Цього року цю хворобу зареєстрували у кількох десятків тварин. Пік захворюваності на сказ припадав на 2012 рік, каже Володимир Марків. Тоді було зареєстровано 112 випадків.

Нагадаємо, що влітку цього року Тернополянина покусала хвора на сказ білка, яку він підібрав у парку Національного Відродження. У зв’язку з інцидентом засідала надзвичайна протиепізоотична комісія, у парку Національного Відродження оголошувала двомісячний карантин.