додому Головні Спалах африканської чуми свиней зафіксували на Тернопільщині

Спалах африканської чуми свиней зафіксували на Тернопільщині

1237

Спалах африканської чуми свиней на Тернопільщині. Цього разу тварини захворіли у одному із домогосподарств села Бариш Бучацького району. Версій щодо шляхів зараження є три. Поки експерти працюють над виясненням справжньої причини потрапляння африканської чуми на Бучаччину, у селі Бариш оголосили 40-денний карантин. На в’їзді у населений пункт встановили блок-пост, усі інші шляхи, що ведуть у село, а їх 26 – перекопали. 

Спалах африканської чуми на Тернопільщині зареєстрували вдруге за рік. У січні 2017 карантин був у Збаразькому районі. Цього разу – у Бучацькому в селі Бариш. В одному із господарстві захворіла свиня, підозри на бешиху, або як її називають в народі, рожу – не підтвердились, антибіотикотерапія не допомогла. Свиня загинула. Також довелось вбити іншу свиню, яка була на господарстві.

– Її усипили, провели розтин, відібрали патматеріал і доставили спочатку в нашу регіональну лабораторію, і підтвердилось те, що взагалі характерне для африканської чуми – це крововиливи у внутрішні органи черевної порожнини, селезінка збільшена значно, змінена, крововилив на серці, на печінці, на інших органах. Найбільше, шо було поражене – лімфовузли, – розповідає начальник відділу протиепізоотичних заходів ГУ “Держпродспоживслужби” в Тернопільській області Володимир Марків.

Після того, як було отримано підтвердження із Києва, що це справді африканська чума, почали проводити всі можливі заходи. Для початку трупи хворих свиней спалили у спеціально відведеному місці. Після цього почали обходтити усі домогосподарства у селі Бариш. Проте, як виявилось, усіх великих свиней люди повбивали і м’ясо законсервували.

– На даний час функціонує вже поліцейсько-ветеринарний блок-пост при в’їзді в село. Там він обладнаний шлагбаумом, дизванною. Весь транспорт, який проїжджає в населений пункт, проїжджає через ту дизванну. Крім того, спеціальним оприскувачем проводиться дезінфекція коліс автотранспорту. Всі інші дороги, це їх багато – 26 доріг ,якими можна виїхати з села, і на Коропець, і на Монастириськ і так далі. Ті всі дороги на даний час перекопані, – каже Володимир Марків.

Село Бариш визнали загрозливою зоною, там створили облік усіх свиней, що залишились, а це близько ста голів. Також у селі запровадили карантин на 40 днів. Довколишню територію у радіусі десяти кілометрів оголосили зоною нагляду. Поки що розглядають три версії про причини появи цієї хвороби у Бариші. До слова, африканська чума свиней здоров’ю людей не загрожує. Якщо ж нею захворіє тварина, то наслідок 100-відсотково – летальний. Вакцини від африканської чуми – немає.