Головна Головні На Тернопільщині виявили африканську чуму свиней

На Тернопільщині виявили африканську чуму свиней

403

Африканська чума – на Тернопільщині. Випадок загибелі свиней зафіксували у Збаразькому районі та прилеглому селі Залужжя. Там оголосили карантин, встановлюють блокпости для проведення дезінфекції автівок та людей, щоб уникнути подальшого поширення чуми. Усіх свиней поблизу місця зараження утилізують. Афpикaнcькa чyмa cвинeй – це вipyc, інфіковану тварину вилікувати неможливо. Медики ж переконують, афpикaнcькa чyмa нe впливaє нa здopoв’я людини, оскільки людcький opгaнiзм нe чyтливий дo дaнoгo збyдникa. 

Свині почали гинути у мешканця Збаража 16-го січня. Від невідомої хвороби помер десяток тварин. У них взяли матеріал на аналізи. Лабораторно у Тернополі, Львові та Києві підтвердили, що у свиней африканська чума, тому у частині Збаража і околиці оголосили карантин.

– В радіусі 3 км, де входить кілька вулиць міста Збаража, 2 вулиці села Залужжя. Обумовлена зона карантину, обставлено виїзні шляхи, котрі можна виїхати, на поля і так дальше і такі другорядні вулички такими бетонними блоками для заборони проїзду, зроблено 3 блокпости для проїзду транспорту і проходу людей, – розповідає голова Збаразької РДА Анатолій Качка.

Із 21-го січня свиней у зоні зараження почнуть усипляти. Тварин спалять. Вже обране місце для їх утилізації.

– Знищувати десь біля 100-120 голів свиней в джерелі інфекції. Там в дворі, джерелі інфекції свиней немає, – говорить в.о. начальника Головного управління держспоживслужби в Тернопільській області Володимир Богоніс.

Населенню витрати, пов’язані зі втратою свиней, обіцяють відшкодувати. Суму набрахують за спеціальною методикою. За яких умов свині на Збаражчині підхопили африканську чуму – з’ясовують спеціалісти.

– Проводиться розслідування. Саме скоріше, що попали десь харчові відходи після свят. Годували там ту свиноматку, що перша загинула, зі слів власниці годували помиями. І напевно, попали десь відходи зі стола. Ми знаємо, що воно зберігається в салі, сирокопченому м’ясі до півроку, – каже Володимир Богоніс.

На Тернопільщині на африканську чуму свині захворіли вперше за понад два десятки років, проте до цього в області були готові.

– Чекали. Ми могли десь чекати ще минулого року цього випадку, тому що навколо нас вже це відбулося. Ми виписали цілу низку заходів. Про це знала поліція, МЧС. Вони знали як і у випадку чого приступити до ліквідації. Переконаний, що ми зупинимо в зоні то якраз що ми обмежимо і воно дальше не піде, – повідомив перший заступник голови Тернопільської ОДА Іван Крисак.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here