додому духовність У колегіумі-інтернаті для дівчат “Знамення”, що в Зарваниці, живуть за особливим розпорядком

У колегіумі-інтернаті для дівчат “Знамення”, що в Зарваниці, живуть за особливим розпорядком

439

Як цікаво і з користю заповнитий вільний час підлітків, знають у колегіумі-інтернаті для дівчат "Знамення", що в Зарваниці. В першому і єдиному в Україні закладі такого типу хоча й живуть за певними правилами, що систематизують внутрішній розпорядок дня: у колегіумі є форма, значок, футболки з власною символікою, проте дівчата вміють весело відпочивати.

Прокидаються дівчата в колегіумі-інтернаті "Знамення" в Зарваниці о 6:30 під християнську музику. Цим вже вранці пригадують про присутність Бога у їх житті. О 7:45 у вихованок починаються ранкові молитви. А о 8:30 – уроки, після яких – вільний час. Використовують його дівчата по-різному: хтось гуляє в Зарваниці, хтось проводить час у комп'ютерному класі, де є десять комп'ютерів, підключених до Інтернету. Далі у дівчат – час для самопідготовки. Ввечері вони ходять на Літургії до храмів Зарваниці, знову мають вільний час, о 22:30 учениці колегіуму лягають спати. Вміють дівчата й цікаво відпочивати. Вони люблять танцювати своєрідні танці – банси, яких навчилися під час подорожей до шкіл-партнерів в Австрії та Польщі.

Оля Лісевич, вихованка обласного комунального закладу Тернопільської облради "Колегіум-інтернат "Знамення" в Зарваниці: "В колегіумі в нас діють гуртки, одним з таких гуртків в нас є швейна справа, на якому ми вчимося шити. Вже навіть навчилися шити собі сумочки, а також хустки, на яких вибиті емблеми нашого закладу. Є гурток хореографії".

Марія Гуня, вихованка обласного комунального закладу Тернопільської облради "Колегіум-інтернат "Знамення" в Зарваниці: "Ми любимо такі посиденьки влаштовувати з дівчатами, ми чаюємося, сидимо, розмовляємо, обговорюємо, що в кого нового сталося в особистому житті".

Христина Груховська, вихованка обласного комунального закладу Тернопільської облради "Колегіум-інтернат "Знамення" в Зарваниці: "Після уроків в нас є досить вільного часу для самопідготовки, ми готуємося до наступних занять. Кожен може собі піти прогулятися, сходити на вечірню, ми граємо теніс, займаємося рукоділлям, плетемо з бісеру".

Анна Зварич, директор обласного комунального закладу Тернопільської обласної ради "Колегіум-інтернат "Знамення" в Зарваниці: "Виховний процес має такі дві паралелі – навчальну і Божу, де, власне, ми розкриваємо той Божий талант в дитині, дозволяємо йому розвинутися відповідно до покликання. Важливо є те, що цей заклад знаходиться на такій благодатній землі в Зарваниці. Тут є щось таке, що неможливо передати словами, така неймовірна тиша, присутність Бога через присутність Пресвятої Богородиці".

Спільні молитви, трапези, заходи творять серед учениць духовну єдність, кажуть в колегіумі-інтернаті "Знамення" в Зарваниці.