додому Головні У Чортківський громаді оголосили надзвичайну ситуацію

У Чортківський громаді оголосили надзвичайну ситуацію

2455

У Чортківській громаді оголошено надзвичайну ситуацію через відсутність постачання газу школам, садочкам та лікарні. Рішення прийняла комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, через складну ситуацію із постачанням природного газу. 

Про те, що у громаді оголосили надзвичайну ситуацію повідомляє Чортківська міська рада. 

” По всій країні масово оголошують надзвичайну ситуацію через відмову компаній постачати газ бюджетним установам за пільговими цінами. Компанії, які до зростання цін виграли торги та уклали договори на постачання газу, відмовляються це робити: ціна у договорах є значно нижчою за сьогоднішню ринкову (а це 35-45 грн за куб газу). Через це в Україні, зокрема у Чортківській громаді, не можуть повноцінно розпочати опалювальний сезон: під загрозою опинились школи, садочки та лікарні.
Зважаючи на складну ситуацію, Президент України разом із Кабінетом Міністрів напрацьовують механізм, за яким компанія «Нафтогаз Трейдинг» зможе продавати газ усім бюджетним установам за ціною до 18 тис. грн за тисячу кубів (із транспортуванням). Очевидно, усі державні установи країни, тисячі підприємств захочуть закупити газ в однієї компанії, що може ще на кілька днів відтермінувати старт опалювального сезону” – повідомляє  Чортківська міська рада.