додому Головні У Чортківській громаді вшанували учасників Росохацької групи (Фото)

У Чортківській громаді вшанували учасників Росохацької групи (Фото)

472

1 вересня у с. Росохач Чортківської громади на фасаді гімназії освятили меморіальну дошку учасникам Росохацької групи.

Про це повідомили на сайті Чортківської міської ради.

До угрупування входили 10 учасників: Володимир і Микола Мармуси, Петро Вітів, Петро Винничук, Василь Лотоцький, Володимир Сеньків, Андрій Кравець, Микола Слободян, Микола Лисий і Степан Сапеляк.

Учасники росохацької групи 22 січня 1973 року провели акцію: встановила чотири синьо-жовті прапори та розвішала прокламації до 55-ї річниці проголошення Четвертого Універсалу Української Центральної Ради в Києві.
Члени групи збиралися йти у збройне підпілля. Вони збирали зброю (мали два пістолети, карабін та обріз), тренувалися в лісі користуватися нею. 19 лютого 1973 року почалися арешти.

Керівника Володимира Мармуса засудили до 6 років таборів суворого режиму і 5 заслання, Миколі Мармусу та Степанові Сапеляку дали по 5 років ВТК і 3 заслання, Володимиру Сеньківу і Петрові Винничуку — по 4 ВТК і 3 заслання, Миколі Слободяну, Василю Лотоцькому з Андрієм Кравцем — по 3 роки ВТК і 2 заслання. Петра Вітіва та Миколу Лисого не судили.

Також Володимир Мармус презентував книгу «Росохач в контексті історії України».
Міський голова Володимир Шматько подякував Володимиру Мармусу за працю та повідомив, що весь наклад 650 книг будуть надруковані за кошти громади. Вартість друку – 300 тисяч гривень.
«Ця книга вже назавжди увійшла в історію! Ми будемо справжньою єдиною нацією лише тоді, коли знатимемо і пам’ятатимемо своє минуле, без цього, як зауважив автор видання – нікуди!», – зауважив міський голова.