додому Головні У Білобожницькій громаді на фасаді місцевої школи відкрили меморіальну дошку Олегу Барні

У Білобожницькій громаді на фасаді місцевої школи відкрили меморіальну дошку Олегу Барні

398

У Білобожницькій громаді на фасаді місцевої школи відкрили меморіальну дошку Олегу Барні. Український громадсько-політичний діяч, правозахисник, педагог, військовослужбовець, старший сержант ЗСУ, народний депутат України VIII скликання, кавалер ордена «За мужність» III ступеня (посмертно), почесний громадянин Тернополя загинув 17 квітня минулого року у селі Павлівка на Донеччині.

Свого часу захисник працював у Білобожницькій школі вчителем фізики, інформатики, астрономії, захисту України. Він користувався повагою та шаною серед учнів, батьків та колег. За словами Лідії Лесик, Олег Степанович ніколи не забував про свою школу та завжди приходив у рідні стіни, аби поспілкуватися.

“Результатом праці вчителя завжди є успіхи його учнів. Ми завжди гордилися призовими місцями на численних предметних олімпіадах та конкурсах обласного рівня команд, які готував Олег Степанович. Вони були завжди призерами. Сьогодні ми пишаємося, що його патріотичних дух живе у вчинках наших випускників, котрі і зараз стоять на захисті і соборності України в часі війни”, – розповіла Лідія Лесик, директорка Білобожницької ЗОШ І-ІІІ ст.

З початку повномасштабного вторгення Олег Барна добровольцем пішов на фронт. Він загинув 17 квітня 2023 року на Донеччині. Чоловіку було 55 років. На церемонії відкриття меморіальної дошки були присутні рідні, друзі, педагоги та учні, духовенство, жителі села.

“Олег щедро сіяв впродовж свого життя життєву ниву зернами добра, яке хотів залишити кожному, в кожному куточку його округу, його громади, його країни”, – сказала його дружина Ольга.

“Кожен воїн, і в тому числі Олег Степанович, не зважаючи на всі високі здобутки народного депутата, став старшим сержантом, і пішов у бій за Україну. Тому єдність нас врятує, врятує нашу державу і Україну. Пам`ятаймо це”, – додав Віктор Шепета, голова Білобожницької громади.