додому культура У Бережанах вдруге відбудеться фестиваль, присвячений Ференцу Ракоці ІІ

У Бережанах вдруге відбудеться фестиваль, присвячений Ференцу Ракоці ІІ

881

У Бережанах відбудеться фестиваль, присвячений Ференцу Ракоці ІІ. Він був керівником Національно-визвольної війни угорського народу проти панування Габсбургів. Кілька років князь жив та працював і на Тернопільщині. Перший Ференц-Фест на його честь відбувся у Бережанському замку минулоріч. Цього року традицію продовжать і саме цей захід, який відбудеться із 6 до 8 травня, стане відкриттям нового туристичного сезону на Тернопіллі.

Ференц Ракоці Другий – постать, відома, насамперед, за кордоном. Проте кілька років він жив на Тернопільщині.

– Історія Угорщини, Польщі, Словаччини, України тісно пов’язана з іменем славетного героя угорського народу Ференца Ракоці ІІ. З 1703 по 1708 Ференц Ракоці ІІ проживав, працював в місті Бережанах. Там він написав відозву, маніфест до угорського народу, – розповідає міський голова Бережан Володимир Музичка.

Перший фестиваль на його честь у Бережанах відбувся минулоріч у місцевому замку. Туди, окрім мешканців Тернопільської області, приїхало і багато закарпатців. Цього року географію заходу за задумом організаторів розширять, запросивши мешканців сусідніх країн. Вже є попередня домовленість і про приїзд музикантів із Будапешта.

– Є такий пан Міклош,я кий вивчає українську пісню. Він вже приїжджав в Полтавську область, вивчав укр. пісню. Він обіцяв до нас приїхати, вивчати бережанську, тернопільську пісню. І потім буде спільний концерт його і того, що він дослідить і вивчить у нас, – говорить учасник ТМГО “Мистецьке об’єднання “Коза” Ігор Мамус.

Заздалегідь, ще до початку Ференц Фесту, на локації працюватиме скульптор по дереву Ліланд. Він виготовлятиме скульптури, які би символізували часи Ференца Ракоці. На фестивалі пригощатимуть стравами угорської кухні, програму заходу обіцяють багату на події та цікаву.
Бережани можуть стати і частиною туристичного шляху імені Ференца Ракоці ІІ. Про це вже домовляються на міждержавному рівні.